Ердоган запросив Асада на переговори для відновлення турецько-сирійських відносин

Джерело: Reuters

Туреччина направить запрошення президенту Сирії Башару Асаду для можливих переговорів щодо відновлення відносин між двома країнами, заявив 7 липня глава Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Ми надішлемо наше запрошення, цим запрошенням ми хочемо відновити відносини між Туреччиною та Сирією до того ж рівня, на якому вони були в минулому. Наше запрошення може бути надіслано в будь-який час, – повідомив Ердоган.

У червні Ердоган припустив можливість зустрічі з Асадом. Своєю чергою, сирійська влада вимагає від Туреччини вивести тисячі своїх військовослужбовців із регіону, що контролюється повстанцями, на північному заході Сирії.

Довідка. Туреччина розірвала відносини з Сирією у 2011 році після початку громадянської війни, в якій Анкара підтримувала повстанців, котрі прагнули зняти Асада. Турецькі військові провели кілька транскордонних операцій проти бойовиків, які загрожували її національній безпеці. Нині на півночі Сирії розміщено турецькі війська.

  • Раніше президент Китаю Сі Цзіньпін закликав Захід скасувати санкції проти Сирії та запропонував допомогу Пекіну у відновленні зруйнованої війною країни.
  • Після того, як Ізраїль почав війну з ХАМАСом, він також посилив удари по підтримуваних Іраном бойовиках у Сирії, які підійшли до ізраїльського кордону. Ця подія супроводжується ключовою зміною політики Ізраїлю – тепер він не завжди попереджає Росію заздалегідь про напади на територію Сирії.
  • У Сирії скасували акредитацію британської телерадіомовної корпорації BBC після виходу розслідування про причетність родини президента країни Башара Асада до наркотрафіку.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.