Естонія має намір першою в ЄС легалізувати конфіскацію активів РФ для відбудови України

Джерело: Bloomberg

Влада Естонії планує першою в Європейському Союзі цього року дозволити конфіскацію пов’язаних із Кремлем активів для відбудови України.

За словами міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкна, уряд схвалить законопроєкт за два тижні, перш ніж передати його до парламенту.

Відомо, що ініціатива щодо конфіскації російських активів розробляється в Естонії з грудня минулого року і може вплинути на фінансові активи російського бізнесу в країні, що перебувають під санкціями ЄС, на суму близько 37 мільйонів доларів.

Передбачається, що міжнародний реєстр збитків України буде використовуватися як основа для експропріації санкційних активів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.