Фермер з Херсонщини розповів про цьогорічний урожай кавунів

Фото: Суспільне Херсон

Джерело: Суспільне Херсон

Херсонський фермер Андрій Целеп другий рік поспіль вирощує кавуни на правобережній частині області. До цього він мав поля на лівобережжі Херсонщини, яка зараз тимчасово окупована росіянами.

Фермер показав журналістам цьогорічний урожай і висловив сподівання, що вони будуть солодкими.

“І ми їх ще відправимо, гадаю, на дві-три області в Україні. Цей кавун у нас важить приблизно сім кілограмів. У цьому році кавун-рекордсмен у нас був десь на 17 кілограмів”, — розказав Андрій.

За його словами, цьогоріч він понад удвічі збільшив площу посіву – з 20 до 46 гектарів. Однак, додав він, разом зі збільшенням площі збільшились і проблеми у вирощуванні ягоди.

“В нас виникли проблеми з постачанням води, з людьми. Людей тут дуже мало. Ми кожного дня замовляли приблизно чотири бригади — це по шість чоловік. Одна бригада у шість чоловік може завантажити в день від одної до двох фур. Для нас цього було не достатньо, але людей ми тут більше знайти не змогли”, — поділився фермер.

Аби поливати урожай, на полі пробурили свердловину глибиною 50 метрів. Так само він робив на своїх полях на лівобережжі. Однак, додав, тут технологію вдосконалили, додавши другу помпу. Відтак води стало більше.

“На дев’ять метрів ми вирили свердловину: десь метри чотири викопали екскаватором, а потім ще метрів п’ять люди вручну виривали лопатами. У цій свердловині, де ми стоїмо, – солона вода, в ній десь 2,7 солі. У нас є ще дві свердловини, там більш якісна вода і там у нас кращий кавун вийшов”, — пояснив фермер.

Проте цьогоріч похвалитись великим урожаєм Андрій Целеп не може. Все через малу кількість опадів та надзвичайну спеку. Відтак з одного гектара вдалось зібрати у середньому 40 тонн кавунів, хоча планували зібрати 50-60 тонн.

Він також зауважив, що цьогоріч вони вирощували новий сорт кавуна – Целін. Це ранній сорт, тому його вирощували спершу під плівками. Чоловік зауважив, що новий сорт їм порадив його знайомий.

“Ну, попробували — нам, в принципі, він сподобався. По смаковим якостям точно гарний”, — сказав фермер.

Окрім цього, Андрій розповів, як зрозуміти, чи кавун вже достиг. Для цього достатньо двох факторів.

“Перше — це його колір, коли у нього стають оці смужки білими. Якщо він ще зелений, то вони у нього як би салатові. Друге — це в нього є тут такі “ложечки”, ми їх так називаємо, вони повинні бути сухими. Якщо вони будуть зеленими, то кавун ще буде незрілим”, — пояснив він.

Також, коли кавун розрізають, він повинен характерно хруснути – цей звук означає, що ягода має достатньо вологи і її можна вважати достиглою.

Цьогоріч, зауважив фермер, у нього замовляли кавуни ще до початку збору. Відтак одразу з поля ягоди вантажили у фури. Розвозили кавуни Андрія майже у всі регіони.

Поласувати херсонськими кавунами встигли й українські захисники.

“У цьому році до нас дуже багато військових приїжджали. Якщо це в нас беруть там, скажімо, п’ять-десять кавунів, то ми їм давали завжди безоплатно. Одного разу приїхали троє військових, попросили у мене два кавуна. Я сказав, що мені гроші не потрібні, вони мені зробили отакий подарунок — це кейс від патронів. Сказали, що можна складати до нього різні інструменти”, — розповів чоловік.

Зараз збір ранніх сортів майже добіг кінця і на полях дозрівають пізні сорти. Збирати їх будуть вже у вересні. З 16 гектарів феремер планує зібрати 300-400 тонн кавунів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.

Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.

У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.

Уночі 9 липня російські окупаційні війська масовано атакували Волинську область, скерувавши десятки повітряних засобів атак на обласний центр.

Триває 1232-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.