Фермер з Канади знайшов на своєму полі гігантський шматок космічного сміття

Джерело: CBC

Фермер з сільської місцевості Канади Баррі Савчук виявив на своєму полі двометрову купу обгорілого металу вагою 40 кілограмів. Невдовзі вчені пов’язали знахідку з падінням ракети SpaceX.

“Ми зі старшим сином їхали полями, перевіряючи їхній стан, коли натрапили на цей об’єкт. Спочатку ми подумали, що це звичайне сміття”, – розповів фермер.

За його словами, численні шари обвуглених композитних волокон і плетінь змусили його підозрювати, що це космічне сміття.

“Але я не мав про це уявлення. Я не будую космічні кораблі – я займаюся фермерством”, – прокоментував він.

Як розповіли у виданні, команда професорів астрономії дізналася про цей випадок і вирішила з’ясувати, звідки взялося це космічне сміття. Зважаючи на дату та місце, де виявлено знахідку, вони пов’язали інцидент з ракетою приватної компанії SpaceX, що злетіла в лютому.

Професорка астрономії Університету Реджайни Саманта Лоулер зазначила, що великі шматки металу з космосу нещодавно  знайдено в Австралії та у штаті Вашингтон, а один навіть пробив дах будинку у Флориді. Вона зауважила, що запуск і повернення космічних апаратів зараз відбуваються щодня, тому ризик серйозних пошкоджень або смерті від уламків з космосу швидко зростає.

“Це справжня удача. Якби це впало посеред Реджини або Нью-Йорка, це запросто могло б когось вбити”, – зазначила Лоулер.

Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив голові Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн, що Вашингтон намагається втягнути Пекін у війну, “провокуючи КНР напасти за Тайвань.

Британський шеф-кухар, власник ресторанів із зірками Мішлен та ведучий “Пекельної кухні” розповів своїм шанувальникам про те, як ледь уникнув серйозної травми під час аварії на велосипеді в Коннектикуті, опублікувавши великий синець, наголосивши на необхідності застосування шолома.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

Віталій Ступаєнко, ведучий івенту, з якого вигнали одеситку Юлію Карабаджак через мовне питання, вже записав відео з вибаченнями, пояснивши поведінку організаторів “недоопрацюванням”.