Фільм «Дюна: Частина друга» знімали на об’єктиви від компанії з України

Джерело: працівник IronGlass Костянтин Гаркавий у Facebook

Під час створення фільму “Дюна: Частина друга” використовували об’єктиви виробництва України. Їхня розробка була завершена після початку повномасштабної війни з Росією.

Фото: Костянтин Гаркавий

Нещодавно розпочався світовий прокат американського фантастичного фільму “Дюна”. Виявилося, що під час зйомок активно використовували об’єктиви українського виробництва – IronGlass x VLFV Lens Rehousing – User Group.

“Я дуже радий, що ми встигли вчасно зробити пред серійні залізяки для Грейга Фрейзера, та він на повну використав їх на знімальному майданчику Duna. Тішить мене, що серед тисяч інших варіантів були обрані саме MKll від IronGlass, що вони чудово відпрацювали без нарікань на механіку та оптичну складову, що навіть у складні часи у воюючій країні можемо робити якісний продукт світового рівня та опинитися причетним до яскравих кіноподій. Тож ми продовжуємо наполегливо працювати, щоб ви могли насолоджуватися яскравим кіно”, – написав Костянтин Гаркавий.

Фото: Костянтин Гаркавий

Ці об’єктиви не вперше залучалися до кіносфери, але для фільму “Дюна” вони стали новим випробувальним полігоном.

Розробка корпусу та механіки почалася у 2021 році, прототипи були готові на початку 2022 року, але потім сталася повномасштабна війна з Росією. Попри ці труднощі, роботу продовжили – деякі працівники на місці, а деякі дистанційно.

Фото: Костянтин Гаркавий

Фото: Костянтин Гаркавий

Фото: Костянтин Гаркавий

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.