Фільм «Ми не згаснемо» української режисерки отримав спеціальну відзнаку на міжнародному фестивалі MakeDox

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

Український фільм “Ми не згаснемо” режисерки Аліси Коваленко на Міжнародному фестивалі документального кіно MakeDox отримав нагороду — Onion Award. У стрічці розповідається про дорослішання підлітків на сході України, охопленого війною, та їхню подорож до вершин Гімалайських гір.

Підлітки Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лера вирішили іти за покликом своїх мрій попри те, що світ навколо них занепадає: шахти закриваються, загроза ескалації війни зростає тощо.

Фільм створено за підтримки Держкіно, Польського кіноінституту та нідерландського фонду IDFA Bertha Fund — Classic Postproduction. Його продюсерами стали Валерій Калмиков, Яна Калмикова й Олексій Кобелєв. Крім того, креативними продюсерами є Стефан Сіоан й Аліса Коваленко, а операторами-постановниками — Сергій Стеценко й Аліса Коваленко.

Зауважимо, що MakeDox провели у Скоп’є, столиці Північної Македонії. Під час фестивалю презентують найцікавіші та інноваційні документальні фільми.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.