Фільм «Слідства.Інфо» про викрадених росіянами українських дівчат показали в Конгресі США

Джерело: “Слідство.інфо”

27 липня у Конгресі США пройшов показ фільму-розслідування журналістів “Слідства.Інфо” під назвою “Втеча від росіян”, у якому зображується доля викрадених окупантами українських дівчат.

Як повідомляється, подію організувало посольство України у США та його очільниця Оксана Маркарова. Редакцію агенції на показі в Конгресі представляли головна редакторка “Слідства.Інфо” Настя Станко та журналістка Юлія Химерик. На презентації також були присутні обидві врятовані з російського полону дівчини — Марія та Настя.

За словами Станко, “Слідство.Інфо” прагне не лише показати історії про злочини Росії, а й знайти їх винуватців.

“Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, ми сконцентрувалися на історіях про російські воєнні злочини. Ми намагаємося показати не просто картинку, історію, а ще й ідентифікувати тих російських військових, які скоїли ці злочини… Ми називаємо їхні імена, адреси, телефонуємо і запитуємо їх, навіщо вони це роблять”, — пояснила головна редактора агенції.

Своєю чергою, Оксана Маркарова наголосила, що фільм команди “Слідства.Інфо” про викрадених дівчат є яскравим свідченням того, чому Україна повинна перемогти.

“Сьогодні ви побачили документальний фільм, який говорить про те, чому Україна повинна перемогти, перемогти якнайшвидше. Чому нам потрібно більше зброї і підтримки… Журналісти “Слідства.Інфо” не лише розказали вам правду, але й врятували життя. Ви також можете бачити дуже відважних Настю й Машу, які поділилися жахливою історією про 11 місяців у російському полоні”, — прокоментувала Маркарова.

Відвідуючи США, журналістки агенції також зустрілися з членами Гельсінської комісії Конгресу США та представниками американського Держдепу й Міністерства юстиції. Під час зустрічей вони розповідали про зібрані “Слідством.Інфо” докази депортації росіянами українських дітей — як і хто саме вчиняє ці злочини.

ДОВІДКОВО. Прем’єрний показ фільму “Втеча від росіян: історія порятунку викрадених росіянами дівчат” відбувся 29 березня 2023 року. Кінострічка розповідає про долю 16-річної Маші та 18-річної Насті, які жили в Херсоні, та їхню історію порятунку з російського полону.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.