Фінляндія планує заборонити радянські символи

Джерело: Yle

Фінське державне керівництво розглядає можливість на законодавчому рівні заборонити використання радянських та нацистських символів через їхнє “сприяння дискримінації та розпалюванню ненависті”.

Зокрема йдеться про серп і молот, а також свастику.

За словами депутата від Коаліційної партії Бена Цюсковича, він вніс до урядової доповіді пропозицію, що передбачає заходи щодо просування рівноправності та викорінення дискримінації.

Питання обговорювалося в робочій групі парламенту на стадії підготовки і зараз знаходиться на розгляді. Між членами урядових фракцій досі немає одностайності щодо заборони.

Цюскович зазначив, що він запропонував заборонити використовувати радянську емблему “Серп і молот”, оскільки під прапором СРСР із цією символікою було знищено мільйони невинних людей.

Разом з радянською символікою депутат закликає заборонити використання свастики як нацистського символу. Вона, як зауважили у виданні, вже заборонена у багатьох європейських країнах. Свастику тісно пов’язують із Голокостом та знищенням інших меншин під час Другої світової війни.

Голосування щодо цього питання заплановане на вересень.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія готова відновити мирні переговори з Україною з того місця, де вони були зупинені.

На Львівщині правоохоронці оголосили підозру організатору прокату квадроциклів. Катаючись на одному з його транспортних засобів, загинула 17-річна дівчина.

У Кривому Розі зросла кількість загиблих унаслідок ракетної атаки РФ по місту 23 червня.

У Франції двох дітей віком 2 та 4 роки знайшли мертвими у сімейній автівці. Попередня причина смерті дітей – спека.

Національний банк України визнав генерального директора АТ “Укрпошта” таким, що не відповідає вимогам щодо професійної придатності