Флешмоб #21 у Facebook: час спогадів чи збір приватної інформації?

Джерело: Букви

У соціальній мережі Facebook шириться флешмоб #21, де користувачі публікують свої фото, на яких їм 21 рік.

До флешмобу приєднався український журналіст, народний депутат України 6-го та 7-го скликань та голова Центру досліджень політичних цінностей Олександр Доній. Він опублікував фото свого виступу у ВР, на якому також присутні тогочасний голова Верховної Ради Іван Плющ та перший президент України Леонід Кравчук.

Фото: Олександр Доній

“21 так 21. “Студентська революція на граніті”, жовтень 1990-го. Мій виступ як у Верховній Раді від імені студентського Майдану. Якраз два місяці, як мені виповнився 21 рік. А от сумний Іван Плющ і незадоволений Леонід Кравчук у президії – дещо старші”, – написав він.

Член партії “Європейська Солідарність” та громадської організації “Справа громад” Олександр Погребиський також опублікував фото, де йому – 21.

Фото: Олександр Погребиський

До флешмобу також приєднався військовослужбовець і блогер Олексій Петров.

“Я так і не зрозумів, що за флешмоб вже придумали, ну да ладно! Нехай буде. На фото мені не зовсім 21. Майже 20. Але вибачте, з тих часів більше нічого не залишилось”, – написав він й опублікував фото.

Фото: Олексій Петров

Проте не всі погодились, що це – звичайний флешмоб, і зазначають, що у такий спосіб різні спецслужби збирають приватну інформацію про користувачів.

Зокрема, таку думку висловила колишня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

“Флешмоб 21, як і всі інші, звісно – це збір приватної інформації. Не завжди заради того, щоб стежити персонально за вами. Це переоцінка потужностей спецслужб і власної значимості для них. Зазвичай, це потрібно розробникам різних програм, технологій дистанційного впливу, для удосконалення маркетингових стратегій та використання в політичних цілях”, – написала вона.

Таку ж думку підтримав український журналіст Богдан Буткевич.

“А ви оце коли викладаєте дружненько свої фото в 21 – це ви для кого стараєтеся? Для ФСБ, китайських чи північнокорейських спецслужб, яким якраз в бази даних треба нова інфа/фотки чи для інтернет-злодіїв пихчете? Бляха, ну скільки вже говорили, що будь-які подібні флешмоби є потенційним способом збирання інформації про вас же? Але пох, миші плакали, кололися, та продовжували проходити тест: “яка ти королева сьогодні””, – написав він.

Проте у виданні The New York Times зазначають, що флешмоб почався з Деміана Раффа зі штату Аризона (США), який поділився фотографією з сімейної подорожі до Мексики. Його мати надіслала йому це фото, і він розповів, що тоді вони вперше випили пива разом після того, як йому виповнився 21 рік.

Зазначають, що багато користувачів Facebook та Instagram також почали публікувати свої фото у 21 й у такий спосіб розпочали цей флешмоб. За словами представника Meta, щонайменше 3,6 мільйона людей підтримали флешмоб.

Професор комунікацій Сиракузького університету Макана Чок, який вивчає соціальні медіа, сказав, що люди, швидше за все, публікують фото, на яких їм 21, тому що цей вік має культурне значення в Сполучених Штатах, оскільки з 21 року дозволено вживати алкоголь.

  • Тренд “mob wife”, філософія якого базується на так званому стилі дружин кримінальних структур з його попкультурними складовими, зокрема хутряними шубами, леопардовим принтом, шкіряним одягом і громіздкими золотими прикрасами, досить швидко став популярним у соцмережах.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.