Флешмоб #21 у Facebook: час спогадів чи збір приватної інформації?

Джерело: Букви

У соціальній мережі Facebook шириться флешмоб #21, де користувачі публікують свої фото, на яких їм 21 рік.

До флешмобу приєднався український журналіст, народний депутат України 6-го та 7-го скликань та голова Центру досліджень політичних цінностей Олександр Доній. Він опублікував фото свого виступу у ВР, на якому також присутні тогочасний голова Верховної Ради Іван Плющ та перший президент України Леонід Кравчук.

Фото: Олександр Доній

“21 так 21. “Студентська революція на граніті”, жовтень 1990-го. Мій виступ як у Верховній Раді від імені студентського Майдану. Якраз два місяці, як мені виповнився 21 рік. А от сумний Іван Плющ і незадоволений Леонід Кравчук у президії – дещо старші”, – написав він.

Член партії “Європейська Солідарність” та громадської організації “Справа громад” Олександр Погребиський також опублікував фото, де йому – 21.

Фото: Олександр Погребиський

До флешмобу також приєднався військовослужбовець і блогер Олексій Петров.

“Я так і не зрозумів, що за флешмоб вже придумали, ну да ладно! Нехай буде. На фото мені не зовсім 21. Майже 20. Але вибачте, з тих часів більше нічого не залишилось”, – написав він й опублікував фото.

Фото: Олексій Петров

Проте не всі погодились, що це – звичайний флешмоб, і зазначають, що у такий спосіб різні спецслужби збирають приватну інформацію про користувачів.

Зокрема, таку думку висловила колишня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

“Флешмоб 21, як і всі інші, звісно – це збір приватної інформації. Не завжди заради того, щоб стежити персонально за вами. Це переоцінка потужностей спецслужб і власної значимості для них. Зазвичай, це потрібно розробникам різних програм, технологій дистанційного впливу, для удосконалення маркетингових стратегій та використання в політичних цілях”, – написала вона.

Таку ж думку підтримав український журналіст Богдан Буткевич.

“А ви оце коли викладаєте дружненько свої фото в 21 – це ви для кого стараєтеся? Для ФСБ, китайських чи північнокорейських спецслужб, яким якраз в бази даних треба нова інфа/фотки чи для інтернет-злодіїв пихчете? Бляха, ну скільки вже говорили, що будь-які подібні флешмоби є потенційним способом збирання інформації про вас же? Але пох, миші плакали, кололися, та продовжували проходити тест: “яка ти королева сьогодні””, – написав він.

Проте у виданні The New York Times зазначають, що флешмоб почався з Деміана Раффа зі штату Аризона (США), який поділився фотографією з сімейної подорожі до Мексики. Його мати надіслала йому це фото, і він розповів, що тоді вони вперше випили пива разом після того, як йому виповнився 21 рік.

Зазначають, що багато користувачів Facebook та Instagram також почали публікувати свої фото у 21 й у такий спосіб розпочали цей флешмоб. За словами представника Meta, щонайменше 3,6 мільйона людей підтримали флешмоб.

Професор комунікацій Сиракузького університету Макана Чок, який вивчає соціальні медіа, сказав, що люди, швидше за все, публікують фото, на яких їм 21, тому що цей вік має культурне значення в Сполучених Штатах, оскільки з 21 року дозволено вживати алкоголь.

  • Тренд “mob wife”, філософія якого базується на так званому стилі дружин кримінальних структур з його попкультурними складовими, зокрема хутряними шубами, леопардовим принтом, шкіряним одягом і громіздкими золотими прикрасами, досить швидко став популярним у соцмережах.

Дочка Ілона Маска Вівіан Дженна Вілсон публічно спростувала кілька нещодавніх заяв мільярдера й розповіла про стосунки з батьком.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Стримінговий серівіс Amazon працює над приквелом серіалу “Хлопаки” під назвою “Vought Rising”. 

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.