Ford відкликає майже 1,9 млн автомобілів у США через дефект

Джерело: CBS News

Автомобільна компанія Ford відкликає майже 1,9 мільйона позашляховиків Explorer у США, тому що кліпси кріплення молдингу навколо лобового скла можуть відлетіти та створити небезпеку для інших водіїв.

Відкликання стосується автівок моделі Explorers випуску з 2011 по 2019 рр.

За даними Національного управління з безпеки дорожнього руху США (National Highway Traffic Safety Administration), кліпси кріплення молдингу навколо лобового скла, можуть ослабнути й відлетіти, що збільшить ризик виникнення ДТП на дорозі.

Як розповіли у виданні, процес відкликання почався після того, як регулятори у США розпочали розслідування проблеми в січні минулого року після отримання 164 скарг від споживачів. Канадські регулятори також зацікавилися цим дефектом.

Спочатку Ford відмовився від відкликання, пославшись на малу масу деталі. Згодом компанія все ж прийняла рішення відкликати автомобілі після того, як регулятори США встановили, що проблема може становити загрозу безпеці на дорогах.

У Ford зауважили, що проблему мають лише 5% відкликаних Explorer.

Німецький музичний продюсер і колишній учасник Modern Talking Дітер Болен розкритикував канцлера Фрідріха Мерца через його політику щодо війни Росії проти України. У подкасті Hopf & Kettner він заявив, що дедалі більше боїться риторики німецького уряду.

Акції російського “Газпрому” 22 червня вперше з 2009 року опустилися нижче позначки у 100 рублів (1,35 дол.). На вартість вплинули скорочення експорту до Європи, зниження цін на нафту внаслідок прогресу в переговорах між Сполученими Штатами та Іраном, а також нездатність компанії укласти нову газову угоду з Китаєм.

Нове дослідження показало, що AI-модель Claude Opus 4.6 переконувала людей робити пожертви ефективніше, ніж професійні фандрейзери. Водночас автори роботи застерігають: результати отримані в експериментальних умовах, а саме дослідження ще не пройшло рецензування.

У Казахстані правоохоронці затримали незалежного журналіста Лукпана Ахмедьярова. Про це повідомив його колега Рауль Упоров.

Уряд Чехії вирішив не включати президента Петра Павела до делегації на саміт НАТО в Анкарі. Це порушує багаторічну традицію та може призвести до юридичного конфлікту між урядом і главою держави.