Футболка із зображенням Зеленського: Корогодський та Патока випустили колекцію одягу

Джерело: Гарік Корогодський/Facebook

Меценат та засновник БФ “Життєлюб” Гарік Корогодський спільно з українською дизайнеркою Лесею Патокою випустили лімітовану колекцію речей, розроблених до майбутнього Дня перемоги України. Весь прибуток від продажу буде спрямований на благодійність.

Як розповіли у виданні “Наш Київ”, усі одиниці колекції “Жага [до перемоги]” пошиті вручну.

Так, до колекції увійшли речі, що уособлюють чотири арткоди нації:

  • “Воля” представлена футболкою із зображенням Володимира Зеленського, якого після 24 лютого 2022 року часто фотографували в одязі з принтом на грудях “I’m Ukrainian”. Цей принт автори доповнили підписом “He’s ours, we reply with pride” як повагу українців до президента, що згуртували націю;
  • “Душа” представлена білим світшотом з вишитою жовто-блакитною рукою. Остання символізує українців, які співають гімн у складні й радісні часи. Для цієї одиниці Леся взяла рядки з першого англійського перекладу гімну України, що був опублікований у виданні The New York Times 1918 року;
  • “Кров” представлена світшотом на честь кожного українця, якому довелося пройти через заборони, революцію та війну, аби вибороти власну країну. У центрі розташована цитата з молитви до новомучеників, які поклали життя, але не втратили любові попри страждання: “Вас нищили за те, що ви безмежно любили”. Ці рядки присвятили загиблим на війні військовим, волонтерам і цивільним;
  • “Сила” представлена мінімалістичним світшотом з вишивкою “Нескорені” — однією з визначальних якостей українців як нації. Спереду вишивається код нескореного міста, яке хоче підтримати власник “Сили”.

“У цій колекції ми використали десятки технік шиття, об’ємну вишивку, виключно українські шрифти, ручну роботу, але найголовніше — міцно сплели її сенсами площі 603 628 квадратних кілометрів. Усе це — щоб пихато носити українські арткоди за кордоном, гордовито дарувати об’єкти іноземцям, феєрично виступати на самітах і прес-конференціях і, звісно, вдягти ці речі на день нашої Перемоги, який ми з жагою прагнемо наблизити”, — розповіла дизайнерка Леся Патока.

Фото: Корогодський

Також Корогодський розповів про амбасадорів колекції. Зокрема “Кров” представляє Тата Кеплер з фонду “Птахи”, мета якого “рятувати там, куди не доїжджають лікарі”; “Сила” — Тіна Михайловська з проєкту “Хата поруч” від фонду “Життєлюб” з реставрації будинків для українців, які лишилися дому; “Душа” – Ната Жижченко (ONUKA) з фонду “Це моє місто”, одним з ключових напрямів якого є допомога Чернігову; “Воля” – Олена Кравець, яка допомагає своєму другу, волонтеру Михайлу Пуришеву, який облаштовує Пункти Незламності в зоні бойових дій.

Фото: Наш Київ

Зазначено, що всі чотири елементи випущені в 32 екземплярах. Колекція лімітована. Таку кількість вибрали на честь 32-ї річниці Незалежності України, яку українці відзначають цього року.

Фото: Корогодський

При цьому зауважується, що 100% прибутку від продажу першого дропу автори колекції направлять у чотири українські фонди та проєкти: “Птахи”, “Це моє місто”, “Хата поруч” від “Життєлюба” та “Пункти незламності”.

Фото: Корогодський

Джерело: NHK Громадянка Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення спалаху коронавірусу в місті…

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

У Харківській області затримано інформатора російського ГРУ, який передавав ворогу дані щодо оборони Вовчанська.

Поліція Лос-Анджелеса повідомила, що почала розслідування смерті зірки серіалу “Друзі” Метью Перрі. 

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що країна визнає палестинську державу. Очікується, що сьогодні про визнання Палестини повідомлять також Іспанія та Ірландія.