G20 схвалила комюніке після розбіжностей щодо війни, – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Лідери G20 погодили спільну заяву після вирішення остаточних розбіжностей щодо вторгнення Росії в Україну та планів США прийняти щорічний саміт у 2026 році.
“Це повна заява зі 100% одностайністю. Це демонструє велику здатність як прем’єр-міністра, так і Індії зібрати всі країни, що розвиваються, усі ринки, що розвиваються, усі розвинені країни, Китай, Росію, усіх разом за один стіл і досягти консенсусу”, — сказав Амітабх Кант, провідний представник Індії на переговорах G20.
Цьогорічна текстова версія містить формулювання про вторгнення Росії в Україну – загалом подібне до торішнього – що дозволить обом сторонам заявити про дипломатичну перемогу.
Основна відмінність тексту, узгодженого цього року, полягає в видаленні більшості формулювань, які виражали різні думки щодо таких питань, як санкції та пряме засудження війни Росії, замінивши їх одностайно підтриманими поглядами, підкріпленими посиланнями на принципи Організації Об’єднаних Націй.
Розбіжності щодо формулювання загрожували зірвати зусилля з підготовки узгодженого комюніке.
Посилання на Україну є відносно невеликою частиною документа.
В остаточному тексті також згадуються плани США прийняти саміт G20 у 2026 році.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликає кількох лідерів G20 задовольнити деякі вимоги Росії, щоб спробувати відновити зернову угоду.
- На першій сесії саміту G20, який розпочався в Нью-Делі, індійський прем’єр-міністр Нарендра Моді, у табличці, де вказана назва країни, використав напис “Бхарат” замість “Індія”.
- 8 вересня учасники G20 не змогли вирішити розбіжності щодо формулювання декларації саміту щодо війни в Україні, згідно з чернеткою, з якою ознайомилося Reuters.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.