G20 схвалила комюніке після розбіжностей щодо війни, – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Лідери G20 погодили спільну заяву після вирішення остаточних розбіжностей щодо вторгнення Росії в Україну та планів США прийняти щорічний саміт у 2026 році.
“Це повна заява зі 100% одностайністю. Це демонструє велику здатність як прем’єр-міністра, так і Індії зібрати всі країни, що розвиваються, усі ринки, що розвиваються, усі розвинені країни, Китай, Росію, усіх разом за один стіл і досягти консенсусу”, — сказав Амітабх Кант, провідний представник Індії на переговорах G20.
Цьогорічна текстова версія містить формулювання про вторгнення Росії в Україну – загалом подібне до торішнього – що дозволить обом сторонам заявити про дипломатичну перемогу.
Основна відмінність тексту, узгодженого цього року, полягає в видаленні більшості формулювань, які виражали різні думки щодо таких питань, як санкції та пряме засудження війни Росії, замінивши їх одностайно підтриманими поглядами, підкріпленими посиланнями на принципи Організації Об’єднаних Націй.
Розбіжності щодо формулювання загрожували зірвати зусилля з підготовки узгодженого комюніке.
Посилання на Україну є відносно невеликою частиною документа.
В остаточному тексті також згадуються плани США прийняти саміт G20 у 2026 році.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликає кількох лідерів G20 задовольнити деякі вимоги Росії, щоб спробувати відновити зернову угоду.
- На першій сесії саміту G20, який розпочався в Нью-Делі, індійський прем’єр-міністр Нарендра Моді, у табличці, де вказана назва країни, використав напис “Бхарат” замість “Індія”.
- 8 вересня учасники G20 не змогли вирішити розбіжності щодо формулювання декларації саміту щодо війни в Україні, згідно з чернеткою, з якою ознайомилося Reuters.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.