«Європа має захищатися сама»: Гегсет назвав захист Тайваню головним пріоритетом армії США
Джерело: The Washington Post
Міністр оборони США Піт Гегсет у секретному посібнику з питань національної оборони позначив потенційний конфлікт з Китаєм через Тайвань пріоритетом для Збройних сил Сполучених Штатів.
За даними видання, секретний документ під назвою “Тимчасовий стратегічний посібник з національної оборони” був підписаний главою Пентагону і розповсюджений в міністерстві оборони в середині березня. У деяких моментах цей документ майже дослівно повторює доповідь консервативного аналітичного центру Heritage Foundation, що стоїть за “Проєктом 2025”.
У документі детально викладено реалізацію бачення президента Дональда Трампа щодо підготовки і перемоги у потенційній війні з Пекіном, а також захисту США від загроз у “близькому зарубіжжі”, включаючи Гренландію і Панамський канал.
Згідно з повідомленням, адміністрація США під час першого президентського терміну Дональда Трампа та адміністрація Джо Байдена “назвали Китай найбільшою загрозою для Сполучених Штатів і націлювали сили на підготовку та стримування конфлікту в Тихоокеанському регіоні”.
Як зауважили у виданні, “це переорієнтує велику військову архітектуру США на Індо-Тихоокеанський регіон, виходячи за межі місії захисту батьківщини”.
“Китай — єдина постійна загроза для міністерства (оборони США – ред.). Недопущення того, щоб захоплення Тайваню Китаєм стало доконаним фактом, при одночасному захисті США — єдиний сценарій для міністерства”, — цитують слова Гегсета в матеріалі.
При цьому вказано, що новий секретний документ Пентагону передбачає посилення можливостей для оборони Тайваню. Зокрема, цю ціль досягнуть розміщенням в регіоні додаткових підводних човнів, бомбардувальників, безпілотних кораблів, а також сил сухопутних військ і Корпусу морської піхоти.
Водночас в регіоні рекомендовано заздалегідь створити додаткові арсенали озброєння, приділяючи особливу увагу протибункерним авіабомбам. США також планують вплинути на адміністрацію Тайваню, щоб острів збільшив частку військових витрат з нинішніх 2,5% до 10% ВВП.
- Міністр оборони США Піт Гегсет може вже до кінця цього тижня відправити у відставку чи зняти з посад деяких генералів та старших офіцерів, які раніше виступали із заявами, що суперечать політиці президента Дональда Трампа.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.