«Європа має захищатися сама»: Гегсет назвав захист Тайваню головним пріоритетом армії США
Джерело: The Washington Post
Міністр оборони США Піт Гегсет у секретному посібнику з питань національної оборони позначив потенційний конфлікт з Китаєм через Тайвань пріоритетом для Збройних сил Сполучених Штатів.
За даними видання, секретний документ під назвою “Тимчасовий стратегічний посібник з національної оборони” був підписаний главою Пентагону і розповсюджений в міністерстві оборони в середині березня. У деяких моментах цей документ майже дослівно повторює доповідь консервативного аналітичного центру Heritage Foundation, що стоїть за “Проєктом 2025”.
У документі детально викладено реалізацію бачення президента Дональда Трампа щодо підготовки і перемоги у потенційній війні з Пекіном, а також захисту США від загроз у “близькому зарубіжжі”, включаючи Гренландію і Панамський канал.
Згідно з повідомленням, адміністрація США під час першого президентського терміну Дональда Трампа та адміністрація Джо Байдена “назвали Китай найбільшою загрозою для Сполучених Штатів і націлювали сили на підготовку та стримування конфлікту в Тихоокеанському регіоні”.
Як зауважили у виданні, “це переорієнтує велику військову архітектуру США на Індо-Тихоокеанський регіон, виходячи за межі місії захисту батьківщини”.
“Китай — єдина постійна загроза для міністерства (оборони США – ред.). Недопущення того, щоб захоплення Тайваню Китаєм стало доконаним фактом, при одночасному захисті США — єдиний сценарій для міністерства”, — цитують слова Гегсета в матеріалі.
При цьому вказано, що новий секретний документ Пентагону передбачає посилення можливостей для оборони Тайваню. Зокрема, цю ціль досягнуть розміщенням в регіоні додаткових підводних човнів, бомбардувальників, безпілотних кораблів, а також сил сухопутних військ і Корпусу морської піхоти.
Водночас в регіоні рекомендовано заздалегідь створити додаткові арсенали озброєння, приділяючи особливу увагу протибункерним авіабомбам. США також планують вплинути на адміністрацію Тайваню, щоб острів збільшив частку військових витрат з нинішніх 2,5% до 10% ВВП.
- Міністр оборони США Піт Гегсет може вже до кінця цього тижня відправити у відставку чи зняти з посад деяких генералів та старших офіцерів, які раніше виступали із заявами, що суперечать політиці президента Дональда Трампа.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.