Гендиректор ACI EUROPE наголосив на важливості відновлення аеропортів в Україні

Джерело: “Інтерфакс-Україна”

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

“Зрештою коли ви подивитеся на все це, то зрозумієте: вочевидь аеропорти сьогодні і завтра відіграватимуть надзвичайно важливу роль. І це підводить мене до твердження, що ми не бачимо можливості відновлення України без повноцінно функціонуючих аеропортів”, – зазначив Янковець.

Він наголосив, що Україні потрібно зберігати аеропорти, які не постраждали від російських атак, в належному стані, а саме аеропорти в Києві та у Львові. 

За підрахунками ACI EUROPE, вартість підтримки експлуатаційної готовності аеропортів в Україні становить близько EUR52 млн на рік. Проте гендиректор наголошує, якщо не підтримувати аеропорти зараз, то потім їхнє відновлення буде значно дорожчим.

“Тому що, якщо не зробити цього зараз, потім потрібно буде більше коштів і часу, аби повернути їх до роботи. І я підкреслюю: кошти, які витрачаються зараз на підтримку аеропортів у працездатному стані, набагато менші за ті, які потрібно буде витрачати в майбутньому”, – сказав Олів’є Янковець. 

Він наголосив, що український уряд повинен захистити аеропорти, “тому що вони є стратегічними активами”.

  • Міжнародний аеропорт “Бориспіль”, найбільший аеропорт України, отримав сертифікат Primary Award від Chartered Institute of Procurement & Supply (CIPS), найбільшої професійної організації з управління закупівлями та постачанням у світі.
  • Київський аеропорт “Бориспіль” може повернути авіалайнери на польоти вже через місяць після закінчення війни в Україні. Однак, як розповів генеральний директор Олексій Дубревський, аеропорт вже готується до відновлення польотів.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.