Генсекретар ООН «глибоко розчарований» рішенням РФ вийти з «зернової угоди»

Джерело: CNN

17 липня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що “глибоко розчарований” тим, що його пропозиції стосовно усунення перешкод для російського експорту харчових продуктів та добрив залишилися “непочутими”, і висловив “жаль” з приводу рішення Москви вийти з “зернової угоди”.

“Я глибоко шкодую про рішення РФ завершити реалізацію Чорноморської ініціативи, включаючи скасування російських гарантій безпеки для судноплавства в північно-західній частині Чорного моря”, — зазначив Гутерріш. “Чорноморська ініціатива спільно із меморандумами про взаєморозуміння відносно сприяння експорту російських харчових продуктів та добрив стала рятівним кругом для глобальної продовольчої безпеки та маяком надії в неспокійному світі”.

Генсекретар пояснив, що угода допомогла знизити ціни на продовольство більш ніж на 23% з початку повномасштабної війни. Він пояснив, що нині сотні мільйонів осіб зіштовхуються з голодом, а споживачі — з глобальною кризою вартості життя, зазначивши, що “вони заплатять ціну”.

Гутерріш поінформував, що вже вранці 17 липня відбувся стрибок цін на пшеницю в США.

Водночас він зазначив, що, попри сьогоднішнє рішення, ООН “не припинить зусиль відносно сприяння безперешкодному доступу до глобальних ринків харчових продуктів та добрив як з України, так і з РФ. Глава ООН особливо відзначив зусилля уряду Туреччини у цьому питанні.

Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що рішення Москви стосовно відмови від продовження “зернової угоди” абсолютно невиправдане і наголосив, що РФ використовує голод як зброю.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.