Глава МЗС Німеччини застерегла від впливу РФ у балканських країнах

Джерело: Deutsche Welle

Напередодні свого дводенного візиту до Чорногорії, Боснії і Герцеговини міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок застерегла від небезпеки російського впливу в країнах Західних Балкан.

Ми не можемо дозволити собі сірі зони ніде в Європі та маємо спільними зусиллями зробити все, щоб закрити фланги, які Росія може використати для своєї політики дестабілізації, дезінформації та втручання, — зазначила Бербок.

За словами глави МЗС Німеччини, підтримка має полягати у “зміцненні демократичних інститутів та їх стійкості”, а також у “надаванні економічних перспектив”. На тлі “жорстокого імперіалізму” Росії геополітична необхідність полягає в тому, щоб з усіх сил підтримати шість країн Західних Балкан на їхньому шляху до ЄС.

Усі шість балканських країн прагнуть вступити до Євросоюзу, але перебувають на різних етапах процесу. Деякі країни чекають на вступ до ЄС вже понад десять років. Статусу кандидата в ЄС немає лише Республіка Косово, незалежність якої досі не визнана кількома країнами Євросоюзу.

Зауважимо, 4 березня Албанія, котра не має власних винищувачів, відкрила відбудовану авіабазу радянських часів для обслуговування літаків НАТО на тлі посилення загрози з боку Росії, заявив прем’єр-міністр Еді Рама.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.