Глава МЗС України Сибіга зустрівся з новим лідером сирійських повстанців
Джерело: Reuters
У Дамаску міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів переговори з фактичним правителем Сирії Ахмедом аль-Шараа. Про це повідомило сирійське державне інформаційне агентство SANA, не надаючи деталей зустрічі.
Зустріч відбулася на тлі заяв України про відправлення продовольчої допомоги Сирії. Президент України Володимир Зеленський раніше зазначив, що перша партія гуманітарного вантажу, що включає 500 тонн пшеничного борошна, вже прямує до Сирії в межах ініціативи “Зерно з України”. Цю програму реалізують у співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН.
Київ заявив про намір відновити зв’язки з Сирією після зміни влади в країні. Башар Асад, який довгий час очолював Сирію та підтримував тісні відносини з Росією, був усунутий, а новим лідером став Ахмед аль-Шараа.
У зв’язку з політичними змінами експорт російської пшениці до Сирії було припинено. За даними джерел Reuters, постачання ускладнилися через затримки платежів та невизначеність щодо нового керівництва в Дамаску. Раніше Росія використовувала складні фінансові та логістичні механізми для обходу санкцій, аби постачати продовольство до Сирії.
Перехід влади в Сирії також поставив під питання майбутнє російських військових баз у країні – авіабази Хмеймім у Латакії та військово-морського об’єкта Тартус. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що статус цих баз стане темою переговорів із новим урядом у Дамаску.
Ахмед аль-Шараа заявив, що відносини Сирії з Росією повинні бути спрямовані на взаємну вигоду, проте додаткових коментарів щодо майбутньої співпраці не надав.
- Лідер “Хайят Тахрір аш-Шам” та нині фактичний глава Сирії Ахмед аль-Шараа заявив, що не хоче псувати відносини з Росією або як він назвав, “другою за потужністю країною у світі”.
- Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга застеріг, що присутність російських військових баз у Сирії принесе виключно дестабілізацію у регіоні.
- Україна встановила контакт з новою владою Сирії. МЗС сподівається, що Сирія змінить політику щодо територіальної цілісності України й після цього вийде відновити дипломатичні відносини.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.