Глава Сербії пропонує відновити проведення спільних навчань з НАТО

Джерело: rts

21 листопада президент Сербії Александар Вучич, під час зустрічі з генсеком Північноатлантичного альянсу Єнсом Столтенбергом, підтвердив можливість проведення спільних військових навчань з НАТО.

Вучич повідомив, що як головнокомандувач надішле запит уряду Республіки Сербія розглянути питання про відновлення спільних навчань з НАТО.

Те, що ми проводитимемо спільні навчання, не означає, що це підриватиме нейтралітет Сербії, — акцентував Столтенберг.

Сербський президент наголосив на важливості співпраці з НАТО та KFOR (міжнародні сили під керівництвом НАТО, які відповідають за забезпечення стабільності в Косові) для реалізації безпеки сербського народу в Косові та Метохії.

Також Вучич наголосив, що співпраця з НАТО підтримується на “хорошому рівні”.

Збройні сили Сербії завжди професійно виконували свої завдання, не перевищували своїх повноважень, мали коректні відносини з НАТО і KFOR, – пояснив він.

  • Сполучені Штати спостерігають за тривожним розгортанням сербських військ уздовж кордону Косово, яке дестабілізує територію, заявив Білий дім і закликав вивести сили.
  • Прем’єр-міністр Косова Альбін Курті опублікував рішення уряду, повідомивши, що Республіка приєдналася до декларації G7 стосовно надання довгострокової підтримки безпеки Україні.
  • 1 листопада президент Сербії Александар Вучич розпустив парламент країни та призначив дострокові вибори на 17 грудня, маючи на меті зміцнити свою владу на тлі необхідності нормалізації зв’язків з Косовом, що є основною передумовою для членства в ЄС.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.