«Годі кривлятися» – Філатов закликав депутатів проголосувати за легалізацію медичного канабісу

Джерело: Борис Філатов/Telegram

Мер Дніпра Борис Філатов переконаний, що необхідно легалізувати медичний канабіс в Україні. Він закликав народних депутатів “не виставляти себе такими вже непорочними” і нарешті проголосувати питання.

Це, звісно, не камінг-аут, але скажу відверто. Хоча православні ніколи не клянуться, та, бачить Бог, що досвід із марихуаною в мене був лише раз за все життя. Бо, як сontrol freak з нестримним бажанням тримати все під контролем, я з того зміг отримати лише “ізмєну”, – мовиться у дописі мера Дніпра.

Він зауважив, що вже досить довго у країні розглядають питання легалізації медичного канабісу, одначе, для відповідного рішення у Верховній Раді немає голосів.

Філатов наголосив, що нині багато осіб, котрі “пиячать, брешуть, крадуть, дурять, скачуть у гречку та всіляко капостять”, – видають себе за “цнотливих праведників”.

Мер порадив таким “подивитися на себе в дзеркало”, перш ніж зображати консерваторів і “начебто поборників моральних цінностей”.

Годі кривлятись і виставляти себе такими вже непорочними.  Проголосуйте за легалізацію медичного канабісу. І не додумуйте зайвого. Просто будьте чесні. Самі з собою насамперед, – резюмував Філатов.

Зауважимо 7 червня Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт стосовно регулювання обігу коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. Надалі його ще мала б ухвалити як закон Верховна Рада.

У МОЗ очікують, що Верховна Рада підтримає проєкт закону. Міністерство додає, що медичний канабіс здатен запобігати стражданням пацієнтів та покращити їхнє лікування. За попередніми висновками, подібні ліки здатні позитивно впливати на лікування хвороби Альцгеймера, хвороби Гантінгтона і синдрому Туретта, захворювань травного тракту, хронічного болю невропатичного походження, сприяти налагодженню сну тощо.

Медичний канабіс є ефективним у випадку психічних патологій, що виникають внаслідок вживання психоактивних речовин зі стимулюючою дією на організм людини. Ще препарати застосовують у лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу. Завданням медичного канабісу також є полегшення болю, зокрема для пацієнтів з ВІЛ.

Зазначимо, що медичний канабіс містить речовину канабідіол, яка не є психоактивною речовиною. Її активно використовують у харчових продуктах, декоративній косметиці. Крім того, її можна придбати цілком легально, наприклад, у вигляді олії. Натомість наркотичною речовиною є тетрагідроканабінол (ТГК), але її не використовують при створенні ліків на основі медичного канабісу.

28 червня президент України Володимир Зеленський, під час свого виступу у Верховній Раді, заявив про необхідність легалізації медичного канабісу в Україні.

Ми маємо нарешті чесно легалізувати для усіх, хто цього потребує, ліки на основі канабісу. Відповідні наукові дослідження та контрольоване українське виробництво, – наголосив Зеленський.

Крім того, президент зауважив, що Україна має створити найсильнішу в Європі галузь ментальної та фізичної реабілітації, і це стосується як будівництва реабілітаційних центрів, так і підготовки відповідних кадрів.

Президент України зазначив, що всі найкращі світові практики, рішення, якими б складними чи незвичними вони не були, мають бути застосовані в Україні, щоб всім українцям не довелось терпіти біль, стрес та травми війни.

  • 2 грудня 2020 року комісія, до якої входять 53 держави-члени ООН, проголосувала за рекласифікацію канабісу і його похідних. Так, канабіс було вилучено з категорії найнебезпечніших наркотиків. Проте за це рішення не проголосувала Україна.
  • 9 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України розширив список дозволених у медичних цілях наркотичних препаратів. Серед них – лікарські засоби на основі канабісу (речовини, виготовленої з рослин конопель).
  • Нове дослідження показало, що щоденне вживання марихуани може на третину підвищити ризик розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС) порівняно з тими, хто ніколи не вживає марихуану.

В Україні триває 650-та доба повномасштабної війни з російським агресором. За цей час ЗСУ знищили більш як 333 тисячі загарбників.

Вночі 5 грудня війська РФ вчергове атакували Україну ударними безпілотниками.

5 грудня президент України Володимир Зеленський виступить зі зверненням до сенаторів США. Звернення відбудеться напередодні голосування Сенату щодо екстреного пакета зовнішньої допомоги на суму 106 мільярдів доларів, який включає понад 61 мільярд доларів для України.

Протягом минулої доби відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 8 ракетних та 68 авіаційних ударів, здійснив 87 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

5 грудня відзначають Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку та Всесвітній день ґрунті, За церковним календарем сьогодні – день пам’яті преподобного Сави.