Голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко вніс ₴30 млн застави

Джерело: Суспільне

Голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко вніс заставу у 30 мільйонів гривень, призначену Вищим антикорупційним судом як запобіжний захід. Його підозрюють у незаконному збагаченні на 56,2 мільйона гривень і недостовірному декларуванні.

Напередодні, 28 серпня, Вищий антикорупційний суд відмовився взяти під варту голову Антимонопольного комітету Павла Кириленка, визначивши натомість йому заставу в понад 30 мільйонів гривень та зобов’язавши носити електронний браслет.

Детектив НАБУ та прокурор САП просили суд взяти Павла Кириленка під варту на 60 днів із можливістю внести заставу у понад 120 мільйонів гривень. Однак суддя ВАКС Володимир Воронько відмовив у цьому, бо розмір застави не має бути “завідомо непомірним”. Відтак суд призначив заставу в розмірі 30 мільйонів 280 тисяч гривень без взяття під варту.

Кириленка також зобовʼязали:

  • прибувати на вимогу до прокурора, суду;
  • повідомляти про зміну місця проживання;
  • носити електронний браслет;
  • здати закордонний паспорт;
  • не відлучатися з Києва;
  • утримуватися від спілкування зі свідками.

У НАБУ та САП подаватимуть апеляцію на це рішення.

Нагадаємо, очільнику Антимонопольного комітету Павлу Кириленку повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.

З 2020 по 2023 роки Кириленко став власником 21 об’єкта нерухомості та люксового авто, записавши все на родичів своєї дружини.

Зауважується, що серед набутого майна посадовцем:

  • 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею майже  700 кв.м ;
  • будинок на понад 220 кв.м та дві земельні ділянки під Києвом;
  • два гаражних бокси;
  • 6 машиномісць;
  • три нежитлових приміщення площею понад 190 кв.м;
  • автомобіль ВМW Х3.

Загальна вартість активів – 61,7 млн грн. У ЦПК відзначили, що різниця між вартістю цих активів і коштами, якими володіла родина, і лягла у текст підозри.

Першими про можливе незаконне збагачення Кириленка написали Схеми. Журналіст Георгій Шабаєв встановив, що родичі чиновника не мали бізнесу і за останні чверть століття не отримували достатніх офіційних доходів, щоб все це придбати.

У САП повідомили, що приводом для розслідування САП та НАБУ стало саме оприлюднення журналістського розслідування.

Додамо, днями заступника міністра енергетики України викрили на хабарі розміром пів мільйона доларів. Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро за сприяння міністра енергетики Германа Галущенка розкрили масштабну корупційну схему, організовану високопосадовцем.

Довідка. Павло Кириленко – полковник юстиції, голова Антимонопольного комітету України з 6 вересня 2023 року. Голова Донецької ОВА (5 липня 2019 – 5 вересня 2023).

21 березня 2024 року з розслідування Радіо Свобода та проєкту “Схеми” стало відомо, що сім’я голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка володіє майном загальною ринковою вартістю 70 мільйонів гривень. Мовилося про 7 квартир, 6 паркомісць, будинок, дві земельні ділянки, комерційну нерухомість та два кросовери, якими володіють батьки дружини Кириленка. Це майно, за даними з розслідування, вони почали купувати, коли Кириленко очолив Донецьку обласну державну адміністрацію. Журналісти стверджували, що теща і тесть Кириленка не мали достатніх офіційних доходів на придбання цього майна.

Журналістам Павло Кириленко пояснив, що стартовий капітал на купівлю цього майна його родина отримала в 90-х роках, коли прабабуся його дітей вдало реалізувала акції заводу “Стирол” у нині окупованій Горлівці. Теща Кириленка в розмові з журналістами повідомила, що в 1997 році їм вдалося виручити за продаж акцій концерну 40 тисяч доларів. Документи, які підтверджують цю операцію, за словами тещі, “залишились в окупованій Горлівці”.

  • Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) оголосили в міжнародний розшук чинного народного депутата України Артема Дмитрука, якого підозрюють у серії нападів на громадян.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

Розслідувачі hromadske з’ясували, що у 2023 році Алла Зборщік, мати керівниці апарату Шевченківського районного суду Києва Аліни Зборщік, отримала російський паспорт та веде бізнес у тимчасово окупованій Луганській області.

Уряд Панами направив лист до Організації Об’єднаних Націй (ООН), в якому висловив занепокоєння через заяви президента США Дональда Трампа щодо повернення контролю над Панамським каналом. Посол Панами в ООН Елой Альфаро де Альба зазначив, що такі заяви суперечать Статуту ООН.

У Донецькій області викрито агентурну групу військової контррозвідки ФСБ РФ, яка коригувала російські удари по захисниках, які обороняють регіон на Краматорському та Новопавлівському напрямках.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга анонсував значне спрощення доступу до консульських послуг для українців за кордоном у 2025 році завдяки впровадженню системи е-Консул.