Головного прокурора МКС перевіряють на причетність до сексуальних домагань – Reuters

Джерело: Reuters

Керівний орган Міжнародного кримінального суду (МКС) почне розслідування щодо головного прокурора Каріма Хана у зв’язку з його ймовірною причетністю до сексуальних домагань.

Про початок розслідування МКС сповістив всіх країн-членів, надіславши їм внутрішній документ. У ньому мовиться, що Хану запропонували відмовитись від роботи в МКС, де він займається воєнними злочинами, на час розслідування.

В агентстві наголосили, що документ, з яким їм вдалось ознайомитись, був недатованим та без підписів.

В офісі Каріма Хана на прохання про коментарі заявили, що краще звернутись до адвоката прокура. Адвокат всі дзвінки та запити проігнорував.

Про ймовірну неправомірну поведінку Хана повідомили керівному органу МКС у жовтні. Сам Хан звинувачення заперечив і звернувся до власного органу внутрішнього контролю суду з проханням розслідувати їх.

Він також вважає, що повідомлення про нібито його неправомірні дії співпали з кампанією дезінформації проти його офісу.

За даними джерела, під час засідання основної групи керівного органу МКС 7 листопада було ухвалено рішення про зовнішнє розслідування.

Хто проводитиме розслідування агентству не вдалось дізнатись.

У тому ж документі, надісланому країнам-членам МКС, вказано, що незалежний внутрішній орган суду з оцінки питань поведінки повинен був почати офіційне розслідування звинувачень як тільки про них вперше повідомили.

За повідомленням джерела, ймовірна потерпіла у справі Хана не впевнена у незалежності внутрішнього органу суду, новим очільником якого є ексспівробітник Хана, оскільки відбувся витік звітів про її скаргу.

Також в документі вказано, що на Хана зростає тиск, аби він тимчасово залишив свою посаду, поки триває розслідування. Однак невідомо, чи просив про тимчасову відставку керівний орган суду.

Китаєць виграв судовий процес проти свого колишнього роботодавця, що неодноразово вимагав від працівника брати участь в онлайн-тренінгах після робочого дня.

Уночі 26 липня (з вечора 25 липня) противник випустив по Україні 235 засобів повітряного нападу.

Центральне командування США (CENTCOM) заявило про ліквідацію одного з ватажків “Ісламської держави” в Сирії. 

Представник Камбоджі в ООН заявив, що його країна прагне негайного припинення вогню з Таїландом, оскільки збройний конфлікт триває третю добу поспіль.

Під ранок 26 липня безпілотники атакували російський завод “Сигнал” у Ставрополі, де виготовляються станції активних перешкод авіаційного, наземного та морського базування.