Гонка озброєнь: Китай близький до «прориву» з атомними підводними човнами – Reuters

Джерело: Reuters

Гонка озброєнь набирає обертів, оскільки Китай анонсував виробництво нового покоління підводних човнів з ядерним озброєнням, які, як очікується, вперше кинуть виклик зростаючим зусиллям США і союзників у їх відстеженні.

Як розповіли у виданні, з’являється все більше доказів того, що Китай вже до кінця десятиліття зможе ввести в експлуатацію свій підводний човен з балістичними ракетами типу 096, причому його безшумності частково сприяють російські технології.

За результатами дослідження, обговореного у межах конференції у травні у військово-морському коледжі США та опублікованого в серпні китайським інститутом морських досліджень, за новими суднами буде набагато важче стежити. На думку семи аналітиків і трьох військових аташе в Азії, цей висновок заслуговує довіри.

“Тип 096 стане справжнім жахом. Їх буде дуже, дуже важко виявити”, – прокоментував один із дослідників, відставний підводник і аналітик військово-морської технічної розвідки Крістофер Карлсон.

Також у документі вказано, що сенсори та озброєння дозволять новому підводному човну типу 096 конкурувати з сучасними російськими підводними човнами. При цьому там стверджується, що спектр можливостей матиме “глибокі” наслідки для США і їх союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Водночас документ містить супутникові знімки, зроблені на новій китайській верфі Хулудао, на яких можна помітити секції міцного корпусу великого підводного човна, що знаходиться в стадії розробки. Передбачається, що підводні човни будуть введені в експлуатацію до 2030 року.

У дослідженні також детально описуються потенційні прориви, включаючи насосно-реактивні двигуни і внутрішні шумоглушники, засновані на “імітаційних інноваціях” російських технологій.

У четвер, 23 травня, помер режисер-документаліст Морган Сперлок. Номінант на премію “Оскар” пішов з життя через рак.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.