Гонка озброєнь: Китай близький до «прориву» з атомними підводними човнами – Reuters

Джерело: Reuters

Гонка озброєнь набирає обертів, оскільки Китай анонсував виробництво нового покоління підводних човнів з ядерним озброєнням, які, як очікується, вперше кинуть виклик зростаючим зусиллям США і союзників у їх відстеженні.

Як розповіли у виданні, з’являється все більше доказів того, що Китай вже до кінця десятиліття зможе ввести в експлуатацію свій підводний човен з балістичними ракетами типу 096, причому його безшумності частково сприяють російські технології.

За результатами дослідження, обговореного у межах конференції у травні у військово-морському коледжі США та опублікованого в серпні китайським інститутом морських досліджень, за новими суднами буде набагато важче стежити. На думку семи аналітиків і трьох військових аташе в Азії, цей висновок заслуговує довіри.

“Тип 096 стане справжнім жахом. Їх буде дуже, дуже важко виявити”, – прокоментував один із дослідників, відставний підводник і аналітик військово-морської технічної розвідки Крістофер Карлсон.

Також у документі вказано, що сенсори та озброєння дозволять новому підводному човну типу 096 конкурувати з сучасними російськими підводними човнами. При цьому там стверджується, що спектр можливостей матиме “глибокі” наслідки для США і їх союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Водночас документ містить супутникові знімки, зроблені на новій китайській верфі Хулудао, на яких можна помітити секції міцного корпусу великого підводного човна, що знаходиться в стадії розробки. Передбачається, що підводні човни будуть введені в експлуатацію до 2030 року.

У дослідженні також детально описуються потенційні прориви, включаючи насосно-реактивні двигуни і внутрішні шумоглушники, засновані на “імітаційних інноваціях” російських технологій.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.