Google схилятимуть до продажу браузеру Chrome у межах розслідування — ЗМІ
Джерело: Bloomberg
Міністерство юстиції США розглядає можливість вимагати від Google, дочірньої компанії Alphabet Inc., продати свій браузер Chrome. Такий крок може стати прецедентом у сфері регулювання великих технологічних компаній.
Запит відомства ґрунтується на постанові судді, який раніше визнав Google винною у монополізації ринку пошуку. Він охоплює рекомендації щодо ліцензування даних і зміни функцій, пов’язаних зі ШІ та операційною системою Android.
Антимонопольні органи США разом з окремими штатами також звернулися до федерального судді Амита Мехти. Вони закликають запровадити зобов’язання для Google щодо ліцензування даних.
Очікується, що обмеження включатимуть доступ до пошукових даних, які Google використовує для покращення своєї рекламної діяльності. Крім того, Google може змусити відокремити Android від інших продуктів, таких як Google Play і основної пошукової системи, які продаються в комплекті.
Chrome є важливою частиною рекламної моделі Google. Браузер дозволяє компанії збирати дані про дії користувачів, що забезпечує таргетинг рекламних кампаній.
Зважаючи на те, що Chrome є найпопулярнішим браузером у світі з 61% ринку у США, його продаж може мати суттєві наслідки для ринку інтернет-пошуку. Представники мінюсту підкреслили, що вимога щодо продажу Chrome залежатиме від того, чи створять інші заходи більш конкурентний ринок.
Представники Google висловили незгоду з намірами регуляторів. Віцепрезидент компанії з питань регулювання Лі-Енн Малхолланд заявила, що дії міністерства виходять за межі законодавчих питань і можуть зашкодити користувачам та інноваціям у сфері технологій. Нині Google також готує апеляцію на серпневий вердикт про порушення антимонопольного законодавства.
Антимонопольні органи розглядають два основні варіанти ліцензування: продаж базових даних про кліки та запити, а також надання окремих синдикованих результатів пошуку. Примушення Google до відкриття таких даних може надати стартапам і конкурентам можливість розробляти якісніші пошукові інструменти. Також йдеться про технології штучного інтелекту, що сприятиме більшій конкуренції на ринку.
Судовий розгляд щодо антимонопольних заходів у справі Google запланований на квітень 2025 року, а остаточне рішення очікується в серпні того ж року.
- Російський Суд оштрафував Google на 2 ундецильйони (одиниця з 36 нулями) рублів. Причиною стала відмова сервісу розблокувати 17 російських телеканалів на YouTube.
- Google подав позов з проханням зупинити виконання ухвали, яка зобов’язує компанію відкрити свій магазин додатків Play Store для сторонніх розробників. Компанія заявляє, що це може завдати шкоди Google та створити “серйозні ризики для безпеки та конфіденційності”.
Федеральна поліція Німеччини проводить масштабні обшуки у зв’язку зі злочинами, пов’язаними з незаконним перевезенням людей. Правоохоронці здійснюють обшуки на 40 об’єктах у дев’яти федеральних землях.
Український інфлюенсер та блогер Ігор Лаченков показав фото санвузла центру, де перебувають нещодавно звільнені з російського полону українські воїни.
У “Євросолідарності” заявили, що влада блокує участь їх лідера та п’ятого президента України Петра Порошенка в Парламентській асамблеї НАТО.
Правоохоронці викрили в Києві двох працівників Державної податкової служби, що збирали конфіденційні дані українців та надсилали своєму спільнику, який продавав їх на російському хакерському форумі.
За даними ЗМІ, під час телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним американський лідер Дональд Трамп попросив його надати такі умови завершення війни, з якими “люди можуть погодитись”, а не такі, які будуть відкинуті одразу.