Google схилятимуть до продажу браузеру Chrome у межах розслідування — ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Міністерство юстиції США розглядає можливість вимагати від Google, дочірньої компанії Alphabet Inc., продати свій браузер Chrome. Такий крок може стати прецедентом у сфері регулювання великих технологічних компаній.

Запит відомства ґрунтується на постанові судді, який раніше визнав Google винною у монополізації ринку пошуку. Він охоплює рекомендації щодо ліцензування даних і зміни функцій, пов’язаних зі ШІ та операційною системою Android.

Антимонопольні органи США разом з окремими штатами також звернулися до федерального судді Амита Мехти. Вони закликають запровадити зобов’язання для Google щодо ліцензування даних.

Очікується, що обмеження включатимуть доступ до пошукових даних, які Google використовує для покращення своєї рекламної діяльності. Крім того, Google може змусити відокремити Android від інших продуктів, таких як Google Play і основної пошукової системи, які продаються в комплекті.

Chrome є важливою частиною рекламної моделі Google. Браузер дозволяє компанії збирати дані про дії користувачів, що забезпечує таргетинг рекламних кампаній.

Зважаючи на те, що Chrome є найпопулярнішим браузером у світі з 61% ринку у США, його продаж може мати суттєві наслідки для ринку інтернет-пошуку. Представники мінюсту підкреслили, що вимога щодо продажу Chrome залежатиме від того, чи створять інші заходи більш конкурентний ринок.

Представники Google висловили незгоду з намірами регуляторів. Віцепрезидент компанії з питань регулювання Лі-Енн Малхолланд заявила, що дії міністерства виходять за межі законодавчих питань і можуть зашкодити користувачам та інноваціям у сфері технологій. Нині Google також готує апеляцію на серпневий вердикт про порушення антимонопольного законодавства.

Антимонопольні органи розглядають два основні варіанти ліцензування: продаж базових даних про кліки та запити, а також надання окремих синдикованих результатів пошуку. Примушення Google до відкриття таких даних може надати стартапам і конкурентам можливість розробляти якісніші пошукові інструменти. Також йдеться про технології штучного інтелекту, що сприятиме більшій конкуренції на ринку.

Судовий розгляд щодо антимонопольних заходів у справі Google запланований на квітень 2025 року, а остаточне рішення очікується в серпні того ж року.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.