Готували удари по теплових- та гідроелектростанціях Київщини: СБУ затримала агентів ГРУ РФ

Джерело: СБУ

Служба безпеки затримала ще двох агентів російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), які брали участь у підготовці повітряних ударів РФ по Київщині. Основними цілями рашистів були теплові та гідроелектростанції столичного регіону України.

Щоб навести атаки РФ на ці об’єкти, фігуранти порізно обходили місцевість, фіксували координати енергоспоруд та з’ясовували їхній технічний стан після обстрілів.

Як встановило розслідування, завдання ворога виконували двоє безробітних з Одеської та Хмельницької областей. Обидва фігуранти віком 19 і 21 років потрапили до уваги російського ГРУ, коли шукали “легкі заробітки” у Телеграм-каналах восени цього року.

Після дистанційного вербування воєнна розвідка РФ “відрядила” агентів до Києва та прилеглих районів міста для коригування нової серії ракетно-дронових ударів по регіону.

Під час розвідвилазок зловмисники додатково фотографували та позначали на гугл-картах геолокації блокпостів на місцевих дорогах.

Кіберфахівці СБУ затримали агентів “на гарячому” в Києві, коли вони проводили дорозвідку за адресами потенційних “цілей”.

Під час обшуків у фігурантів вилучено смартфони з анонімними чатами у месенджерах, з яких вони контактували з куратором від ГРУ РФ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили обом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.