Готуються до вторгнення Китаю? Тайвань посилить цивільну оборону — FT
Джерело: Financial Times
Уряд Тайваню готує державні служби та інфраструктуру до роботи у воєнний час через агресивну позицію Китаю. Програма реформ передбачає збільшення чисельності сил цивільної оборони, створення запасів продовольства й енергоносіїв, посилення екстреної медичної допомоги та зміцнення інфраструктури зв’язку.
Ці плани сьогодні подадуть на затвердження президенту Лаю Цінде. Він визначив зміцнення цивільної оборони пріоритетом після того, як у травні очолив країну.
“Якщо на Тайвані розпочнеться війна, нашим військовим доведеться воювати. Але ми хочемо, щоб суспільство могло вижити і функціонувати настільки повноцінно, наскільки це можливо”, – сказав високопосадовець адміністрації президента.
Китай вважає Тайвань своєю територією і погрожує підкорити його силою. Китайський лідер Сі Цзіньпін посилив політичний, економічний та військовий тиск на Тайвань.
Плани цивільної оборони Тайваню базуються на роботі попередниці Лая, Цай Інвень. Після російського вторгнення в Україну у 2022 році її уряд відновив однорічний призов і почав оцінювати стійкість країни. Однак експерти попереджають, що Тайвань все ще не готовий до війни.
Пропозиції уряду країни включають використання шкільних приміщень як укриттів, збільшення запасів продуктів і буріння свердловин для водопостачання. Вивчають впровадження системи продовольчого раціонування, зокрема через цілодобові магазини. Лікарні мають бути готовими до великої кількості постраждалих. Також планують створити резервну інфраструктуру на випадок пошкодження підводних кабелів, які відіграють головну роль у комунікаціях Тайваню.
- Міністерство оборони Тайваню повідомило про високу військову активність Китаю навколо острова. Протягом минулої доби військові зафіксували 66 бойових літаків і 7 кораблів китайської армії, які проводили патрулювання та маневри.
- За оцінками Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), Китай може захопити Тайвань без жодного пострілу і має для цього декілька варіантів.
- Китай погрожує запровадити смертну кару в крайніх випадках для “завзятих” прихильників незалежності Тайваню.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
За минулу добу в Україні зафіксували 203 пожежі, котрі охопили понад 145 гектарів землі. Причинами займань переважно стали спека та людська недбалість, а також російські обстріли.