ГУР передало Київському зоопарку двох совенят, яких українські воїни знайшли на Харківщині

Джерело: ГУР МОУ
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов передав до Київського зоопарку двох совенят, яких знайшли бійці 92-ОШБ у зруйнованому будинку на Харківщині.
Птахів передали в зоопарк напередодні, 1 серпня. Тут вони житимуть у спеціальному авіарії.
Сов назвали Арей та Маґура. Українські захисники з роти ударних безпілотних авіакомплексів “Ахіллес” 92-ї ОШБ знайшли птахів під час бойового завдання поблизу села Липці (Харківська область) у зруйнованому внаслідок обстрілів будинку.
Сови були у клітці виснажені та голодні. Їх вивезли з зони бойових дій.
“Врятували двох совенят, які без українських захисників загинули б. Власне, наші воїни рятують життя не тільки українських людей, але і братів наших менших”, ― сказав Андрій Юсов.
Оскільки сови є символом Воєнної розвідки України, то їх передали під опіку очільнику ГУР Кирилу Буданову. Той, своєю чергою, вирішив передати птахів у Київський зоопарк.
“Це позиція генерала Буданова, що це має бути спільна радість. І українські діти насамперед матимуть можливість спілкуватися з українськими совками”, – додав Юсов.
У зоопарку пообіцяли реабілітувати та адаптувати птахів.
- На Харківщині врятували собаку Ассоль та її цуценя Х’юго, якого вона ховала у будці на руїнах будинку, зруйнованого російським снарядом.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.