Хакери атакували дві провідні астрономічні обсерваторії
Джерело: Space
Дві провідні астрономічні обсерваторії світу зазнали кібератак, що спровокували тимчасове припинення їх роботи. Поки що невідомо, якою саме була природа кібератак, і звідки їх здійснено.
Одна з атак на Національну науково-дослідну лабораторію оптично-інфрачервоної астрономії Національного наукового фонду (NOIRLab) сталася 1 серпня. Внаслідок неї тимчасово припинили роботу телескопи Gemini North на Гаваях і Gemini South Telescope в Чилі.
Такод постраждали менші телескопи на Серро Тололо в Чилі.
“Наш персонал працює з експертами із кібербезпеки, щоб якнайшвидше відновити роботу всіх постраждалих телескопів і нашого веб-сайту, і ми задоволені прогресом, досягнутим на цей час”, – йдеться у заяві NOIRLab.
Поки що триває розслідування. Інформацію будуть надавати обережно, з огляду на безпеку.
Атаки сталися лише через кілька днів, як Національний центр контррозвідки та безпеки США (NCSC) попередив американські космічні компанії та дослідницькі організації про загрозу кібератак і шпигунства.
Ймовірно, хакери “усвідомлюють важливість комерційної космічної галузі для економіки та національної безпеки США, зокрема зростаючу залежність критичної інфраструктури від засобів космічного базування”, йдеться у бюлетені.
- Компанія з кібербезпеки Group-IB виявила помилку, що впливає на обробку формату ZIP-файлу у WinRAR, який є умовно-безоплатним інструментом архівування для Windows. Виявилося, що кіберзлочинці навчилися приховувати віруси в архівних файлах для викрадення коштів з брокерських рахунків.
Вранці 23 червня російські окупанти вдарили по Запоріжжю. Є руйнування та поранена.
У літній період пацієнти, які використовують препарати класу GLP-1, зокрема Ozempic, Wegovy та Mounjaro, можуть мати підвищені ризики зневоднення та ускладнень, пов’язаних із високою температурою.
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.