ХАМАС обрали нового лідера – організатор теракту 7 жовтня
Джерело: Sky News
ХАМАС обрали організатора теракту 7 жовтня Ях’ю Сінвара своїм новим лідером.
Останнього лідера терористичної організації Ісмаїла Ханію вбили в Тегерані 31 липня.
Наступником Ханії обрано Сінвара, організатора нападу на Ізраїль 7 жовтня, під час якого бойовики ХАМАС убили 1200 людей і взяли в заручники ще 250.
Звістку про це оголошення зустріли ракетним залпом в Газі.
“Це призначення означає, що Ізраїлю необхідно зустрітися зі Сінваром щодо вирішення війни в Газі”, — сказав регіональний дипломат, знайомий з переговорами за посередництва Єгипту та Катару, які спрямовані на припинення бойових дій у Газі.
Військовий речник Ізраїлю контр-адмірал Даніель Хагарі заявив, що Сінвар несе відповідальність за атаку 7 жовтня, і пообіцяв, що вони продовжать полювати на нього.
“Є лише одне місце для Ях’ї Сінвара, і воно поруч з Мохаммедом Дейфом та рештою терористів 7 жовтня”, — сказав він.
Сінвар вже був лідером ХАМАСу у 2017 році, після того, як отримав репутацію безжального силовика.
Його також підозрюють у вбивстві палестинців, які, ймовірно, співпрацювали з Ізраїлем.
- За даними ЗМІ лідера ХАМАС Ісмаїла Ханію було вбито за допомогою вибухового пристою, закладеного ще кілька місяців тому.
- Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї прокоментував убивство лідера терористичного угруповання ХАМАС Ісмаїла Ханії.
- 24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.