ХАМАС показав тіла убитих заручників, звинувативши Ізраїль у їхній загибелі: реакція ЦАХАЛу

Джерело: Reuters

У понеділок, 15 січня, терористичне угруповання ХАМАС опублікувало відео з тілами двох ізраїльських заручників, попередивши Ізраїль, що й інші можуть бути вбиті, якщо він не припинить обстрілювати Сектор Гази.

Як пояснили в інформагентстві, раніше, 14 січня, ХАМАС оприлюднив відео з трьома ізраїльтянами, в якому угруповання закликало ізраїльський уряд припинити повітряний і наземний наступ та сприяти їхньому звільненню.

Ролик закінчувався підписом: “Завтра (в понеділок, – ред.) ми повідомимо вам про їхню долю”.

Тоді як 15 січня терористи показали нове відео, на якому можна помітити нібито тіла 53-річного Йосі Шарабі та 38-річного Ітая Свірського.

Також на відео показано третього ізраїльського заручника, 26-річного студента Ноа Аргамані, який, видається, читав сценарій на тлі білої стіни, в якому йшлося про те, що цих двох вбито ізраїльськими ударами.

Відповідаючи на це, військовий речник Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що існує серйозне занепокоєння щодо долі заручників, які нібито загинули на відео, уточнивши при цьому, що один із них, якого він ідентифікував як Свірського, не був убитий ізраїльським вогнем.

“Ітай не був застрелений нашими силами. Це брехня ХАМАСу. Будівля, в якій їх утримували, не була ціллю і не була атакована нашими силами. Ми не атакуємо місце, якщо знаємо, що там можуть бути заручники”, – прокоментував він.

За даними видання, близько половини заручників звільнено під час короткочасного листопадового перемир’я. При цьому Ізраїль наголосив, що 132 заручники все ще залишаються в Газі, а 25 загинули в полоні.

Своєю чергою, судово-медичні експерти заявили, що розтин знайдених тіл загиблих заручників показав, що причини смерті не узгоджуються з твердженням ХАМАСу про те, що вони загинули в результаті авіаударів.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.