Харлан здобула першу олімпійську медаль для України
Джерело: Суспільне
29 липня українська фехтувальниця Ольга Харлан виборола бронзу на Олімпіаді-2024 з фехтування на шаблях, перемігши представницю Республіки Корея Чой Себін.
Харлан провела завершальний поєдинок в особистому турнірі шаблісток на Олімпійських іграх 2024.
У бронзовому фіналі українка, програючи по ходу зустрічі 5:11, здобула перемогу в один укол над Чой Су Йон із Південної Кореї (15:14), вигравши для України першу “бронзу” на Олімпійських іграх у Парижі-2024.
Серед шаблісток у Парижі стартували три українки, дві з яких — Аліна Комащук та Олена Кравацька — вибули в першому раунді основної сітки. Далі пройшла олімпійська чемпіонка Харлан, що вперше поступилася лише у своїй четвертій сутичці турніру.
Перемога 29 липня принесла Харлан третю особисту бронзову нагороду після Лондона-2012 та Ріо-2016. Окрім цього, в української спортсменки є дві командні олімпійські медалі — “золото” Пекіна-2008 та “срібло” Ріо-2016.
- Гравця пляжного волейболу, засудженого за зґвалтування дитини, освистали на Олімпійських іграх.
- Вчора українська тенісистка Еліна Світоліна (№31 WTA) з перемогою розпочала виступ на Олімпійських іграх у Парижі. З результатом 6:2 та 6:1 обіграла японку Моюку Учіджіму (№66 WTA).
- Депутат Херсонської обласної ради VIII скликання, а також випускник Херсонського державного університету Олександр Співаковський розповів, що чотири випускниці його рідного навчального закладу вийшли у фінал Олімпійських ігор, які зараз проходять у Франції.
- Одного з найвидатніших футболістів в історії бразильця Зіко (Артур Антунес Коїмбра) пограбували на півмільйона доларів під час Олімпіади в Парижі.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.