«Хочу нашої перемоги й додому»: артилерист на псевдо «Херсон» про початок війни та службу

Фото: 148-ма окрема артилерійська бригада

Джерело: Генштаб ЗСУ та 148 ОАБр

Артилерист на псевдо “Херсон” зі 148-ї бригади розповів про те, як зустрів повномасштабне вторгнення РФ та про перебіг війни.

“Херсон” – артилерист 148-ї бригади, який бадьоро та вправно стріляє із гармати М777. Позивний отримав від назви рідного міста. Широкомасштабну війну зустрів вдома, майже пів року пробув в окупації та до останнього не хотів віддавати росіянам своєї хати.

“На початок широкомасштабної війни був у Херсоні. Зібрався на роботу, стояв на балконі та пив каву… Мені зателефонували з роботи й сказали, що Нову Каховку обстріляли. Я підіймаю голову і бачу, як горить Херсонський аеропорт. Почалася війна, а в мене на руках 4-річна дитина. У місті – метушня. Бої за Антонівський міст, працює авіація. Техніка російська їздила, дитина боялась. Але потім донька єдина спала, коли велися бойові дії”, – згадує український захисник.

Фото: 148-ма окрема артилерійська бригада

Також він розповів про те, що його далекий родич зник. Росіяни його забрали та сильно побили.

“Я до останнього не хотів з дому їхати. Більшість сусідів чекало повернення України та сприймало росіян, як ворогів”, – розповідає військовий на псевдо “Херсон”.

Фото: 148-ма окрема артилерійська бригада

Заради своєї родини “Херсон” взяв найнеобхідніше й через 30 російських блокпостів виїхав на неокуповану частину України. Родина поселилась у матері дружини. А потім “Херсон” пішов служити та за два тижні навчився стріляти з гармати.

“Хочу перемоги й додому. Повернуся в Херсон. Спочатку візьму участь у звільненні Донеччини, а потім мрію звільнити наш Південь. Коли російську гармату розбиваєш, прилітає майже відразу “отвєтка”. Але ми “навалюємо” у відповідь! Бувало, що 60 снарядів за день вистрілювали. Мій розрахунок на позитиві, бо ми на своїй землі. Працюємо”, – каже військовий 148-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ.

Фото: 148-ма окрема артилерійська бригада

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.