Honda і Nissan планують об’єднатися в єдину компанію, Mitsubishi ще розмірковує

Джерело: пресреліз компаній

Автомобільні компанії Honda і Nissan підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає створення спільної холдингової компанії до серпня 2026 року. Honda як старший партнер матиме більше впливу, включаючи право призначати більшість директорів і обирати президента.

Акції нової компанії будуть торгуватися на Токійській біржі, а Honda і Nissan припинять окреме котирування. Водночас обидва бренди залишаться на ринку.

Об’єднання дозволить стандартизувати автомобільні платформи, об’єднати дослідження та розробки, оптимізувати виробничі потужності й посилити конкурентоспроможність у ланцюжках постачання, наголосило Bloomberg.

Mitsubishi Motors, яка розглядає можливість приєднання до нового холдингу, планує ухвалити рішення до кінця січня 2025 року.

Раніше Bloomberg писало, що японські автовиробники поступово втрачають позиції на ринках Південно-Східної Азії через зростання конкуренції з боку китайських брендів, таких як BYD і Geely. Головною перевагою китайських виробників є лідерство у сфері електромобілів та акумуляторних технологій. Директор Honda Тосіхіро Мібе зазначив, що зміни в автомобільній галузі, які спостерігаються нині, є подією “раз на сто років”.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Протягом 22 червня в районі тимчасово окупованого Криму зафіксували шість землетрусів магнітудою від 3,3 до 4,5, свідчать дані Головного центру спеціального контролю.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

Тиранозавр (Tyrannosaurus rex) міг досягати своїх максимальних розмірів приблизно у 40 років, а не у 25, як вважали раніше. Відповідних висновків дійшли автори нового дослідження, опублікованого у журналі PeerJ.

Послуга онлайн-розірвання шлюбу через застосунок “Дія” може стати доступною для усіх українців вже до кінця літа, повідомила заступниця міністра юстиції з питань цифрової трансформації Ольга Рябуха. Нині сервіс перебуває на етапі бета-тестування.