Хотіли втекти через гори та річку: виявлено декількох ухилянтів на різних ділянках кордону
Джерело: МВС
Днями прикордонники Чернівецького загону затримали мешканця Київщини, який намагався через Карпатські гори добратись у Румунію, й шістьох осіб, які йшли до Молдови.
У першому випадку, завдяки завчасній оперативній інформації, вдалося завадити порушенню кордону та обмороженню кінцівок 39-річного мешканця Київщини. Наряд виявив чоловіка під час подолання ним уночі інженерних споруд на одній із гірських ділянок кордону відділу “Селятин”. “Турист” у 20-градусний мороз, у демісезонних кросівках, планував дістатися Румунії.
Також охоронці кордону затримали шістьох осіб, які прямували до Молдови. Правопорушників виявили під час спроби потрапити до прикордонної смуги на ділянках відділів “Сокиряни”, “Кельменці” та “Мамалига”. Усіх доставили до прикордонних підрозділів та оформили відповідні документи. Згодом суд надасть оцінку діям порушників.
Також під час моніторингу українсько-румунської ділянки кордону прикордонники відділення “Великий Бичків” витягли з річки Тиса напівпритомного 26-річного айтівця, мешканця Сум.
Від переохолодження, одягнений у гідрокостюм та рятувальний жилет, чоловік лежав на краю обривистого берега річки та майже не подавав ознак життя. Військовослужбовці негайно витягли чоловіка з води та підняли на рівнинну ділянку, де надали потерпілому першу допомогу. Згодом доправили у підрозділ, напоїли гарячим чаєм та забезпечили сухим одягом.
З пояснень врятованого чоловіка стало відомо, що на відчайдушний крок його спонукало оголошення у телеграм-каналі про “легальний” перетин кордону. Відтак “мандрівник”, який не мав підстав для виїзду за кордон на час воєнного стану, зібрав речі та приїхав на Закарпаття, де йому замість обіцяного “легального” перетину кордону – через офіційний пункт пропуску, запропонували “екстремальний” – через повноводну крижану Тису у темний час доби. Вартість послуг ділків складала $5 тисяч.
Повіривши “туроператору”, що він переходитиме річку мілководдям, айтівець одягнув надані рятувальний жилет та гідрокостюм і зайшов у холодну воду, зовсім не очікуючи, що там глибоко. На перших хвилинах чоловік послизнувся, втратив орієнтування і почав тонути. Стрімка течія винесла його до берега, але, через сильний холод та спазм кінцівок, чоловік не зміг вибратися з води. На щастя, молодика помітив прикордонний наряд та витягнув його зі смертельної небезпеки.
Наразі оперативники загону встановлюють коло осіб, причетних до організації незаконного перетину кордону врятованого сум’янина. Варто зауважити, що від початку повномасштабного російського вторгнення на ділянці відповідальності Мукачівського прикордонного загону зафіксовано 19 випадків загибелі чоловіків під час перепливання Тиси.
А от місцевому жителю Львівської області, який організував схему з незаконного переправлення осіб через кордон, оголосили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 332 ККУ.
Як встановили правоохоронці, 65-річний чоловік зголосився за грошову винагороду перевести з України до Польщі чотирьох чоловіків призовного віку. За свої послуги він запросив 4 000 доларів США з кожної особи.
Слідчі повідомили фігуранту справи про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 332 КК України “Незаконне переправлення осіб через державний кордон України”. Суд обрав організатору незаконної схеми запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі понад 1,2 млн гривень.
Загалом за добу 9 січня західні кордони України з ЄС та Молдовою (у Чернівецькій області) перетнули 68 тисяч осіб та 14 тисяч транспортних засобів.
З України минулої доби вибули 38 тисяч осіб. 24 тисячі з них перетнули кордон з Польщею, решта прослідували до інших країн ЄС та Молдови. До України за минулу добу прослідували 30 тисяч осіб, 27 тисяч з них – громадяни України. Оформлено 72 вантажівки з гуманітарною допомогою. За спробу незаконного перетину державного кордону України затримано 25 осіб.
А військовослужбовця одного з підрозділів охорони кордону Чопського загону викрили на сприянні у безперешкодному переміщенні тютюнових виробів з України до Словаччини.
Офіцери відділу внутрішньої і власної безпеки ДПСУ затримали інспектора під час отримання другої частини неправомірної вигоди у розмірі 1000 доларів США. Правоохоронці встановили, що за хабар розміром 1500 доларів, 500 з яких він отримав попередньо, прикордонник мав інформувати контрабандистів щодо часу та місця розташування нарядів на ділянці відповідальності підрозділу. Правопорушники планували переправляти сигарети через кордон за допомогою безпілотника.
Хабарника затримали у місті Перечин спільно зі співробітниками Служби безпеки України, територіального управління ДБР, за процесуального керівництва Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.
Військовослужбовця затримали в порядку ст. 208 КПК України. Йому оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.368 ККУ “Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”. Тривають невідкладні слідчі дії.
- Співробітники Служби безпеки України та НАБУ викрили суддю на Одещині, який за хабарі дозволяв ухилянтам виїжджати за кордон.
- СБУ спільно зі спецслужбами Молдови знешкодили банду, яка вивозила ухилянтів з України до невизнаного Придністров’я.
- Прикордонники Подільського загону за допомогою дрона виявили групу чоловіків у прикордонні поблизу села Гулянка на Одещині. На місце виїхав наряд, оператор БпЛА здійснив коригування.
В Запорізькій області внаслідок російського обстрілу поранено троє рятувальників.
У Харкові СБУ та Нацполіція викрили нову російську схему, за якою ворог залучав неповнолітніх до шпигунства під виглядом квест-ігор.
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко повідомив, що в російському Новосибірську згорів воєнний об‘єкт.
Компанія “Метінвест” призупиняє роботу вугільної шахти в Піщаному (поблизу Покровська в Донецькій області України) через наближення лінії фронту і посиленням обстрілів.
Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.