Хто б не підірвав «Північний потік», це не вплине на відносини України і Німеччини – уряд

Джерело: Укрінформ

Розслідування підриву газопроводу Nord Stream є пріоритетом для Німеччини, але не змінить українсько-німецьких відносин.

Як зазначив заступник речника уряду ФРН Вольфганг Бюхнер, цей інцидент не може виправдати російську агресію проти України, і Берлін й далі підтримуватиме Київ.

“Це жодним чином не пов’язане одне з одним… Йдеться про юридичне опрацювання кримінального вчинку… Безвідносно до результатів процесу ми (Німеччина, – ред.) продовжуватимемо підтримувати Україну в її оборонній боротьбі проти незаконної загарбницької війни Росії стільки, скільки буде необхідно, як неодноразово казав канцлер”, – розповів Бюхнер.

14 серпня стало відомо, що федеральна генпрокуратура Німеччини видала ордер на арешт українця, підозрюваного в диверсії. У справі також фігурує українське подружжя дайверів. Українська влада заперечує будь-яку причетність до саботажу.

Польща отримала від Німеччини ордер на арешт українця Володимира З., якого підозрюють у причетності до підриву газопроводів “Північний потік-1” та “Північний потік-2”. Однак він вже покинув Польщу.

Довідка. Наприкінці вересня 2022 року в Балтійському морі, поблизу данського острова Борнхольм, було зафіксовано чотири витоки на газопроводах після вибухів. Місця вибухів розташовані в міжнародних водах, у виключних економічних зонах Данії та Швеції. Розслідування ведуть Німеччина, Данія та Швеція.

 

9 жовтня відзначають Всесвітній день пошти. Християни сьогодні вшановують пам’ять святого апостола Якова Алфеєвого.

За даними синоптиків у середу, 9 жовтня, в Україні сухо та тепло.

Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.

Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.

Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.