Хто б не підірвав «Північний потік», це не вплине на відносини України і Німеччини – уряд
Джерело: Укрінформ
Розслідування підриву газопроводу Nord Stream є пріоритетом для Німеччини, але не змінить українсько-німецьких відносин.
Як зазначив заступник речника уряду ФРН Вольфганг Бюхнер, цей інцидент не може виправдати російську агресію проти України, і Берлін й далі підтримуватиме Київ.
“Це жодним чином не пов’язане одне з одним… Йдеться про юридичне опрацювання кримінального вчинку… Безвідносно до результатів процесу ми (Німеччина, – ред.) продовжуватимемо підтримувати Україну в її оборонній боротьбі проти незаконної загарбницької війни Росії стільки, скільки буде необхідно, як неодноразово казав канцлер”, – розповів Бюхнер.
14 серпня стало відомо, що федеральна генпрокуратура Німеччини видала ордер на арешт українця, підозрюваного в диверсії. У справі також фігурує українське подружжя дайверів. Українська влада заперечує будь-яку причетність до саботажу.
Польща отримала від Німеччини ордер на арешт українця Володимира З., якого підозрюють у причетності до підриву газопроводів “Північний потік-1” та “Північний потік-2”. Однак він вже покинув Польщу.
Довідка. Наприкінці вересня 2022 року в Балтійському морі, поблизу данського острова Борнхольм, було зафіксовано чотири витоки на газопроводах після вибухів. Місця вибухів розташовані в міжнародних водах, у виключних економічних зонах Данії та Швеції. Розслідування ведуть Німеччина, Данія та Швеція.
- Швейцарська компанія Nord Stream – оператор однойменних газопроводів – судиться зі страховиками на суму близько 400 млн євро за відмову покрити збитки від вибухів на “Північних потоках”.
- 7 лютого прокуратура Швеції заявила, що припиняє розслідування вибухів на газопроводах Nord Stream 1 і 2 і передасть докази, виявлені під час розслідування, німецьким слідчим.
- Польщу звинувачують у навмисному уповільненні розслідування підриву газопроводу Nord Stream у вересні 2022 року.
П’ятий президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко під час поїздки на фронт побував у підземному шпиталі, де рятують поранених українських воїнів, і передав новий екскаватор.
В п’ятницю, 11 липня, російські війська атакували Одесу. Внаслідок обстрілу відомо про вісьмох поранених. Також постраждали коні.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.