Ілон Маск відвідає польський симпозіум щодо протидії антисемітизму

Джерело: RMF24

Генеральний директор Tesla і SpaceX Ілон Маск планує 22-23 січня відвідати Польщу, де має намір взяти участь у міжнародному симпозіумі у Кракові на тему протидії антисемітизму, а також в церемонії до річниці визволення в’язнів гітлерівського концтабору в Освенцимі.

За словами заступника глави МЗС Польщі Анджея Шейна, події у Кракові й Освенцимі є важливими з точки зору протидії ксенофобії й антисемітизму у світі, чим пояснюється бажання Маска взяти участь у цих заходах. Він розповів, що до участі в заходах також долучаться представники уряду Польщі.

Як розповіли у виданні, на симпозіумі в Кракові Маск планує взяти участь в дискусії з американським правим публіцистом Беном Шапіро про антисемітизм в мережі, а також в церемонії у колишньому нацистському концтаборі “Аушвіц” 22-23 січня.

Ці заходи організовано з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

ДОВІДКОВО. Гітлерівський концтабір в Освенцимі був захоплений 27 січня 1945 року підрозділами 60-ї армії першого Українського фронту. Радянські війська звільнили з нього 7,6 тис. в’язнів. За словами істориків, загалом у цьому місці в період 1940-1945-х років загинули щонайменше 1,2 млн осіб, більшість з яких були євреями. Згідно з резолюцією N60/7 Генеральної Асамблеї ООН, 27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.