Ілон Маск випустив потужнішу модель Grok-3
Джерело: Bloomberg
Стартап xAI, заснований Ілоном Маском, представив Grok-3 – оновлену модель штучного інтелекту, яку він назвав “найрозумнішим ШІ на Землі”.
Компанія заявила, що нова модель має вдесятеро вищу обчислювальну потужність порівняно з попередником і перевершує такі моделі, як Gemini від Google, V3 від DeepSeek і GPT-4o від OpenAI у сфері математики, науки та програмування. Під час онлайн-презентації Маск наголосив, що Grok-3 продовжить удосконалюватися і вже протягом найближчих 24 годин користувачі помітять покращення.
Разом із Grok-3 компанія анонсувала DeepSearch – нову пошукову систему, яка аналізує запити та формує відповіді, демонструючи власний процес мислення. Також у планах xAI – запуск голосового чат-бота в майбутньому.
Grok-3 вже доступний для передплатників Premium+ на платформі X, а також анонсована нова підписка – SuperGrok, яка буде доступна у мобільному додатку та на сайті Grok.com. xAI планує випустити попередні версії своїх моделей з відкритим вихідним кодом, щойно остання буде повністю готова. За словами Маска, перехід на Grok-3 очікується упродовж кількох місяців.
- Компанія Google заявила, що її чат-бот зі штучним інтелектом Gemini показуватиме актуальні новини від агентства Associated Press у межах першої угоди технічного гіганта з видавцем новин.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.