Імовірно, у найближчі роки Росія зможе збільшити виробництво артилерії

Джерело: Reuters

На Заході вважають, що, ймовірно, Росія у найближчі кілька років зможе збільшити виробництво артилерії до 2 000 000 снарядів на рік. Це перевищує деякі очікування Заходу, однак також не відповідає потребам РФ у війні проти України.

Західний посадовець, який говорив на умовах анонімності, оцінив, що Росія випустила в Україні від 10 000 000 до 11 000 000 снарядів минулого року.

“Ось в такому скрутному становищі вони опинились. Якщо ви витратили 10 000 000 патронів минулого року, і ви перебуваєте в центрі бою, і ви можете виробляти лише 1-2 мільйони патронів на рік, я не думаю, що це дуже сильна позиція”, – сказав посадовець.

Інші російські інвестиції в оборонний сектор також можуть дозволити РФ виробляти близько 200 танків на рік, що вдвічі перевищує попередні оцінки Заходу, сказав посадовець. Але це також, за словами посадовця, далеко від того, що їй потрібно після важких втрат в Україні.

“Коли ви втратили 2000 танків, вам потрібно десятиліття, щоб досягти того, з чого ви почали”, — сказав посадовець, додавши, що Росія також втратила 4000 бойових броньованих машин, понад 100 літаків і зазнала 270 000 втрат вбитими та пораненими.

У травні міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що виробництво зброї та постачання зброї на лінію фронту в Україні будуть вирішальними для успіху атак званої “СВО”,

У липні Шойгу відвідав Північну Корею. У Білому домі заявили, що Росія сподівається на Північну Корею у допомозі з поповнення запасів зброї.

Західний посадовець сказав, що ці переговори, ймовірно, були спрямовані на забезпечення артилерії та продемонстрували відчай Росії в Україні.

“Він повинен звернутися до цих сумнівних партнерів, щоб підтримати своє катастрофічне вторгнення в Україну. І це коштуватиме дуже дорого, тому що Північна Корея вичавить хорошу угоду”, – сказав посадовець.

Посадовець сказав, що сама російська економіка відчуває напругу, оскільки РФ перенаправляє ресурси в Україну, збільшуючи витрати на оборону та скорочуючи “витрати на все інше”.

“Тоді це створює ризик соціальних заворушень на нестабільному політичному тлі”, – сказав він.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.