«Імперіалістичні амбіції РФ переживуть Путіна» — глава МЗС Латвії про небезпеку від Росії

Джерело: The Telegraph

Міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш вважає, що після того, як Володимир Путін залишить політичну сцену — імперські претензії Росії, що нині стали руйнівними для України, і надалі будуть становити загрозу для Європи.

“Європі доведеться мати справу з небезпечною Росією на довгий час, а імперіалістичні амбіції РФ переживуть Путіна”, — вважає глава МЗС.

Каріньш також зазначив, що з погляду НАТО, Європі ще довго доведеться мати справу з проблемною та небезпечною РФ.

“Навіть після закінчення цієї війни – а всі війни зрештою закінчуються – ми все одно матимемо проблему у РФ, яка не буде безпосередньо пов’язана з правлінням Путіна”, — додав Каріньш.

За словами міністра, смерть Олексія Навального та маніпулятивні президентські вибори у Росії лише підкреслюють цей факт. Він стверджує, що в Росії немає жодних ознак появи лідера, що підтримує просвітницькі та ліберальні ідеї.

Каріньш підкреслює, що постійна загроза зі сходу потребує від НАТО сильної та прозорої політики стримування. Він також наголошує, що хоча країни Балтії не є наступною метою, якщо Росія нападе на будь-яку з них — це буде рівносильним вторгненням в НАТО.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.