Інсульт у перший тиждень життя: лікарі врятували малюка, в якого стався крововилив у мозок

Джерело: Перше медичне об’єднання Львова

У Львові лікарі провели операцію на головному мозку немовляти. У дитини стався крововилив у перший тиждень життя.

Хлопчик Дениско народився на два тижні раніше запланованого, ще й із запаленням легень. Через кілька днів під час УЗД медики виявили у нього крововилив у мозок, тобто інсульт. Коли почав проявлятися набряк, хлопчика терміново направили до нейрохірургів Дитячої лікарні Святого Миколая.

Медики діагностували у нього гідроцефалію, відому як “водянка головного мозку” – скупчення спинномозкової рідини (ліквору), яке без лікування призводить до ушкодження мозку. Крім того, у шлуночках внаслідок інсульту утворилися кров’яні згустки. Їх треба було якнайскоріше видалити.

Нейрохірурги вирішили терміново оперувати Дениска, хоча йому не було й місяця, а вага становила лише 2,5 кг.

“У ході першого втручання за допомогою спеціального пристрою – нейроендоскопа – лікарі забрали кровʼяні згустки через маленький розріз, усього в кілька міліметрів. Без цієї операції мозок малюка міг би сильно постраждати. Під час другого втручання нейрохірурги встановили Денискові резервуар Оммайя. Це пристрій, який за повторних набряків дозволить лікарям легко прибирати зайву рідину з головного мозку дитини та регулювати спинномозковий тиск”, – розповіли лікарі.

Після двох операцій хлопчику стало краще, але він ще деякий час залишатиметься в лікарні з мамою. Від його народження минуло понад два місяці, але вдома вони ще не були.

Лікарня також оголосила збір коштів на новий нейроендоскоп, адже апарат, яким проводили операції Дениска, “за роки роботи вже майже повністю вичерпав свій ресурс”.

  • У Львові хірурги Центру дитячої медицини лікарні “Охматдит” провели операцію 7-річному Святославу, у якого стався розрив селезінки. Хлопчик зазнав травми, коли під час копання картоплі з родиною випадково впав.

Дослідження, проведене вченими з Берлінського університету імені Гумбольдта, засвідчило, що з віком люди переглядають роки, які вони вважають старістю, у бік збільшення.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) наголошує, що для здорового зростання дітям потрібно менше сидіти й більше рухатися. Хоча гаджети можуть розважати і навчати, їхнє надмірне використання може спричинити проблеми. Зменшення екранного часу покращує якість сну, фізичне й психічне здоров’я та надає більше часу для ігор і дослідження світу.

У пункті пропуску на півдні Одеської області в одного з пасажирів автобуса правоохоронці знайшли старовинні монети та колекційні марки.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 9 жовтня заходи обмеження споживання не прогнозуються. Водночас у компанії закликали споживати електроенергію ощадливо.

У Японії розробили застосунок на основі штучного інтелекту, здатен розпізнавати біль у котів, просканувавши морду тварини.