«Інвалідність» для 50 прокурорів: Генпрокурор ініціював перевірку після скандалу
Джерело: Офіс Генпрокурора
У зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури Генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування.
Зауважується, що службове розслідування охоплюватиме перевірку не лише інформації, яка стосується вищезгаданої обласної прокуратури, а й інших органів прокуратури.
Комісія з проведення службового розслідування вже розпочала збір інформації та документів для з’ясування цих обставин, – запевнили у пресслужбі.
Додамо, раніше редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що п’ятдесят прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, “дахуючи” корупційну схему “слуги народу” Крупи у МСЕК та Пенсійному фонді.
За його словами, обставини справи свідчать, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну систему, яку створила “слуга народу” Тетяна Крупа, оскільки були співучасниками корупційних схем.
Більшість громадян, які принесли хабарі останнім часом – жінки. Суть схеми в тому, що при наявності жінки-інваліда її чоловік оформлює собі догляд за інвалідом і у такий спосіб автоматично виключається з-поміж придатних до мобілізації. І статистика ухилянтів приховується, бо нікому не впадає в очі, що інвалідність оформлюють жінки. Корупція стала інструментом антидержавних дій в області – для зриву мобілізації. Але чому корупційні схеми викрито не місцевими правоохоронцями, а ДБР? – пише Бутусов.
Виявити зв’язки Крупи дозволило вивчення декларацій хмельницьких правоохоронців, які самі все задокументували.
Майже всі прокурори Хмельницької області виявились… інвалідами 2-ї групи – згідно з рішенням головної лікарки МСЕК Т.Крупи. І багато років поспіль отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідністю – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду О.Крупи.
Перелік працівників Хмельницької прокуратури, які оформили інвалідність
Наші джерела дозволили встановити список прокурорів-інвалідів з Хмельницької прокуратури, який не є остаточним:
З усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів пенсію у Крупи не оформив тільки один прокурор – Олександр Гончар, керівник Кам’янець-Подільської окружної прокуратури, і його дружина також не оформила пенсію. Натомість подружжя обласного прокурора Олійника отримало 2,5 мільйона гривень з грошей пенсіонерів. Першим пенсію в 2017-му, у віці 37 років, оформив Олексій Олійник. Тоді він, простий прокурор, отримав вперше 34 397 гривень. А у 2023-му Олійник, прокурор області, отримав вже 251 260 гривень.
За підрахунками Бутусова, за деклараціями загальну суму пенсій, які отримали тільки встановлені 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, це становить як мінімум 54,1 мільйона гривень.
- Працівники Державного бюро розслідувань викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина у незаконному збагаченні. Під час обшуків у них виявили майже 6 мільйонів доларів готівкою.
- У Полтаві правоохоронці викрили керівника благодійної організації, якого підозрюють у продажі гуманітарних автомобілів, призначених для потреб ЗСУ. За інформацією пресслужби прокуратури, підозрюваний причетний до продажу 50 автомобілів на загальну суму 7 мільйонів гривень.
- Служба безпеки України затримала на хабарі директора з контрольно-ревізійної роботи АТ “Енергоатому”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.
16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.