Інженери створили VR-окуляри для мишей: тварини не змогли відрізнити віртуальний світ від реального

Джерело: Research Square

Винахідники розробили VR-окуляри для мишей, які дозволяють ефективніше поміщати їх у віртуальні тривимірні середовища та відстежувати при цьому зміни у мозковій діяльності тварин.

Результати перших тестувань показали, що миші успішно піддаються ілюзії, і активність їхнього мозку при навігації віртуальним середовищем – така ж, як і активність при пересуванні реальним світом.

Як розповіли розробники, завдяки системам віртуальної реальності для лабораторних тварин науковці можуть аналізувати мозкову активність при виконанні складних задач, відтворення яких у реальності було б важко досягти.

Так, з їхньою допомогою експертам випадає можливість спостерігати за реакцією тварин на низку нереальних ситуації, серед яких – телепортація та невідповідність зору й рухової активності.

Примітно, що дотепер спроби розробити віртуальну реальність для тварин, якими досить часто є миші, як правило, закінчувалися фіксацією голови піддослідного та примусовим показом йому зображень на великих панорамних екранах, розташованих попереду. Утім ці екрани не забезпечували повного занурення у віртуальний світ. З огляду на це, вчені з Корнелльського університету вирішили створити повноцінну систему з мініатюрними VR-окулярами для мишей.

Зокрема інженери створили так званий шолом для мишей з двома круговими дисплеями, які незалежно подають зображення до кожного ока тварини. Вони дали назву своєму винаходу – MouseGoggles.

Під час експерименту голову миші у шоломі зафіксовано, тоді як сама тварина стоїть на кулястій біговій доріжці, на якій може імітувати ходьбу й біг, фактично залишаючись на місці.

Для перевірки свого винаходу вчені показали через них мишам лінійний шлях із перешкодами у віртуальній реальності, який тваринам необхідно було пройти. Відстеження мозкової активності у цей час показало, що в мишей активуються ті ж нейрони, що й при пересуванні реальним середовищем, вказуючи на достатнє заглиблення у віртуальний світ.

Впродовж наступного експерименту, який тривав 5 днів, мишам навіть вдалося навчитися отримувати рідкі ласощі як винагороду за облизування в окремій локації віртуального світу, до якої їм потрібно було дістатися самим.

Варто зауважити, що вартість MouseGoggles складатиме менше 200 доларів США. Відтак винахідники сподіваються, що в подальшому це сприятиме новим експериментам і відкриттям у нейробіології.

Штучний інтелект уперше намалював автопортрет, показавши, який, на його думку, він має вигляд.

Іран зіштовхнувся з масштабною енергетичною кризою, через яку урядові установи працюють за скороченим графіком, а школи та університети перейшли на дистанційний формат навчання. У багатьох регіонах відключено електропостачання, автомагістралі та торгові центри залишаються в темряві, а промислові підприємства зупиняють виробництво через відсутність енергії.

Міністр транспорту Малайзії Ентоні Локе заявив, що уряд домовився відновити пошуки уламків зниклого понад десятиліття тому рейсу MH370 авіаперевізника Malaysia Airlines.

22 грудня над Червоним морем військово-морський літак США F/A-18 був збитий через “дружній вогонь”, повідомляють американські військові. Інцидент став найсерйознішим за останній рік, упродовж якого США здійснювали авіаудари проти єменських повстанців-хуситів.

Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.