Іран планує запровадити плату за інтернет-кабелі на дні Ормузької протоки
Джерело: Bild
Іран має намір посилити блокування Ормузької протоки. Як передбачається, обмеження стосуватимуться не лише транспортування сирої нафти, а й прокладених там оптоволоконних кабелів.
Вже кілька тижнів іранський режим мулл блокує важливий торговельний маршрут світу — зараз там проходять лише окремі танкери. Втім, тепер Тегеран також планує стягувати плату за використання прокладених у протоці оптоволоконних кабелів.
Мова про три важливі лінії передачі даних: AAE-1, FALCON і Gulf Bridge International Cable System. Через ці кабелі щодня проходять дані для фінансових транзакцій на десять мільярдів доларів. Тегеран хоче шляхом мита компенсувати втрати від експорту нафти, які становлять до 220 мільйонів доларів на день. Ці втрати виникли через блокаду іранських портів військово-морськими силами США. Іранські ЗМІ пояснюють, що країна може зобов’язати іноземні компанії, які використовують кабелі, сплачувати щорічні ліцензійні збори.
Цей план, за задумом режиму мулл, має не лише економічні, а й політичні наслідки. Так, американські технологічні гіганти, такі як Meta, Amazon або Microsoft, при використанні кабелів через Ормуз будуть змушені працювати в регіоні “за іранським правом” — включно з цензурою. Тим, хто відмовиться, Тегеран погрожує пошкодженням кабелів, що може протягом кількох днів спричинити регіональні та глобальні економічні збитки на сотні мільйонів доларів.
- Офіційний Тегеран виступив із жорстким ультиматумом на адресу Великої Британії та Франції, попередивши про готовність до прямого військового зіткнення у разі появи європейських бойових кораблів у регіоні. Заступник міністра закордонних справ Ірану Казем Гарібабаді публічно окреслив “червоні лінії” республіки.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що перемир’я між Вашингтоном і Тегераном перебуває у критичному стані після того, як американська сторона відхилила відповідь Ірану на запропонований мирний план.
- За даними ЗМІ, президент США Дональд Трамп все більше розчаровується тим, як Іран веде перемовини про припинення війни. Деякі помічники американського лідера кажуть, що зараз він серйозніше розглядає можливість відновлення атак проти Ірану.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.