Іран розробив для Росії новий «вибуховий» безпілотник, – Sky News

Джерело: Sky News

Інформоване джерело в службах безпеки стверджує, що Іран розробив новий ударний дрон Shahed-107 для війни Росії в Україні й, схоже, близький до того, щоб надати РФ ракети класу “земля-земля”.

Shahed-107 описують як “вибуховий і розвідувальний”БПЛА, можливо, оснащений технологією для пошуку бойових цілей, таких як британські та американські реактивні системи залпового вогню, які використовуються українськими силами.

Джерело розповіло Sky News, що “кілька одиниць” спеціально розробленого безпілотника, можливо, було запропоновано Росії в рамках угоди, вартість якої оцінюється в понад 2 мільйони доларів.

За словами джерел, це відображає “значну роботу з проєктування сил, яку проводить Іран для підтримки інтересів Росії щодо України”.

Джерело служби безпеки повідомило, що новий безпілотник Shahed-107 належить до сімейства безпілотних літальних апаратів Shahed-101 з V-подібним оперенням.

БПЛА довжиною близько 2,5 метрів і розмахом крил у три метри можна запускати з транспортного засобу та, за оцінками, матиме радіус дії до 1500 км.

Передбачається, що він буде оснащений трансмітером для передачі відео. Такі розвідувальні можливості означають, що безпілотник можна використовувати для ідентифікації цілей на лінії фронту для ураження іншими БПЛА або системами озброєння.

Джерело в службі безпеки стверджувало, що іранські сили безпеки провели випробування з росіянами на авіабазі в центральному Ірані, яка включала безпілотники Shahed-107 і Shahed-136.

Майкл Кларк, запрошений професор Королівського коледжу Лондона, попередив: «Але політичні витрати для Ірану справді досить великі, тому що це твердо ставить Іран у табір тих, хто намагається силою повалити поточну міжнародну систему».

Зазначають, що партнерство стане ще більш значущим з доставкою іранських балістичних ракет класу “земля-земля” до Росії.

“З перевіреної інформації здається, що Іран і Росія продовжили угоду про озброєння, і Росія незабаром очікує отримати високоточні ракетні системи “земля-земля””, — сказало інформоване джерело служби безпеки.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.