Іранська розвідка заявила, що отримала секретні документи ядерної галузі Ізраїлю – ЗМІ
Джерело: Reuters
Іранські розвідувальні служби заявили, що отримали велику кількість конфіденційних документів з Ізраїлю, зокрема щодо ядерних об’єктів країни.
“Хоча операція з отримання документів була проведена деякий час тому, масштабний обсяг матеріалів і необхідність їх безпечного транспортування до Ірану вимагали інформаційного замовчування, щоб забезпечити доставку до визначених захищених місць”, – зазначили в іранських медіа.
Там повідомили, що обсяг документів дуже великий, тож їх перегляд, разом з аналізом зображень і відео, зайняв багато часу. Утім, жодних деталей стосовно цих документів не розкривається.
Як розповіли в Reuters, незрозуміло, чи пов’язане це повідомлення з імовірним зламом ізраїльського центру ядерних досліджень минулого року, про який Тегеран вирішив заявити на тлі нинішнього загострення навколо своєї ядерної програми.
Торік у вересні іранська хакерська група, відома як Handala, оголосила, що викрала майже 200 гігабайтів даних з центру ядерних досліджень у Сореку. Вважається, що це угруповання є кіберпідрозділом Корпусу вартових ісламської революції.
- За даними американської розвідки, Ізраїль готується атакувати ядерні об’єкти Ірану навіть попри те, що Вашингтон хоче досягти угоди з Тегераном.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
США тимчасово дозволили видобуток, постачання та продаж іранської нафти на 60 днів. У Вашингтоні заявили, що це рішення ухвалили в межах домовленостей, за якими Іран має забезпечити вільний прохід через Ормузьку протоку та допустити інспекторів МАГАТЕ.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Протягом 22 червня в районі тимчасово окупованого Криму зафіксували шість землетрусів магнітудою від 3,3 до 4,5, свідчать дані Головного центру спеціального контролю.