Іранські «шахеди» й балістика з КНДР: Зеленський прокоментував атаку РФ по Україні

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

У ніч на 23 червня Росія здійснила комбіновану атаку по Україні. Для ударів по українських містах були застосовані іранські “шахеди” та балістика з Північної Кореї.

“Після ударів по об’єктах ядерної програми в Ірані було багато галасу з Москви – російське керівництво демонстративно засуджувало “ракетно-бомбові” кроки. Сьогодні Москва мовчить після того, як російська армія завдала абсолютно цинічного удару російсько-іранськими “шахедами” та ракетами по цивільній інфраструктурі Києва та інших наших міст і громад”, – йдеться в повідомленні.

За словами президента, тільки в Києві було пошкоджено п’ять багатоквартирних будинків. Станом на зараз відомо про шістьох загиблих.

“Ще одна людина вбита цим ударом у Білій Церкві в Київській області. Там “шахед” влучив у лікарню”, – зазначив Зеленський.

Нині рятувальники розбирають завали й надають допомогу всюди, де потрібно. Цей удар пошкодив об’єкти в чотирьох областях. Загалом було 352 дрони, серед них  – 159 “шахедів”, та 16 ракет. За попередніми даними, була застосована й балістика з Північної Кореї.

“Значна частина дронів і ракет була збита нашими захисниками неба. Але не всі. І кожному в країнах поруч із Росією, Іраном, Північною Кореєю варто думати про те, чи зможуть там захистити життя, якщо ця коаліція вбивць збережеться й продовжить поширення терору”, – наголосив президент.

Він додав, що сьогодні під час візиту в Британію обговорить з партнерами захист України, який повинен стати “основою значно сильнішого спільного захисту”. “А також будемо домовлятися про нові й сильні кроки тиску на Росію за цю війну та заради припинення ударів”, – резюмував Зеленський.

Довідка. У ніч на 23 червня росіяни масовано атакували Київ, внаслідок чого є загиблі та постраждалі. Від обстрілів постраждали Шевченківський, Подільський, Голосіївський, Святошинський, Солом’янський та Дарницький райони.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.