Ірландія та Іспанія визнали палестинську державу слід за Норвегією

Джерело: Deutsche Welle та Reuters.

Іспанія та Ірландія офіційно визнали незалежну палестинську державу, слідуючи прикладу Норвегії. У відповідь Ізраїль вже відкликав своїх послів з Ірландії та Норвегії.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив про визнання незалежної палестинської держави, виступаючи перед іспанськими законодавцями в парламенті 28 травня.

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про визнання палестинської держави, висловлюючи надію, що інші країни наслідуватимуть цей приклад найближчими тижнями після розмов зі світовими лідерами.

Прем’єр підкреслив, що Ірландія беззастережно визнає Ізраїль і його право на існування “в безпеці та мирі зі своїми сусідами”, закликавши до негайного повернення всіх заручників у Газі. Міністр закордонних справ Ірландії Мішель Мартін підтвердив, що Ірландія офіційно визнає Палестину 28 травня.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац засудив цей крок, заявивши, що він “винагороджує джихадистів із ХАМАСу та Ірану”.

“Ірландія і Норвегія мають намір сьогодні послати палестинцям і всьому світу сигнал: тероризм платить”, – сказав Кац, додавши, що цей крок може завадити зусиллям із забезпечення припинення вогню і поверненню заручників, утримуваних у Газі.

ДОВІДКА: згідно з нещодавнім листом до ООН, щонайменше 140 країн світу визнали палестинську державу. Серед них Групи арабських держав в ООН з 22 країн, Організації ісламського співробітництва з 57 країн і Руху неприєднання зі 120 країн.

Велика Британія та США належать до країн, які офіційно не визнають палестинську державу.

Ізраїль не визнає палестинську державність, а нинішній ізраїльський уряд виступає проти створення палестинської держави на Західному березі річки Йордан і в Газі. Він стверджує, що така держава буде загрозою для існування Ізраїлю.

Палестинське населення поділено між історичною Палестиною та діаспорою, переважно в сусідніх арабських країнах.

Зусилля створити палестинську державу на Західному березі річки Йордан і в секторі Газа були зірвані через триваючий конфлікт з Ізраїлем.

Палестинці на Західному березі річки Йордан і в східному Єрусалимі живуть під ізраїльською окупацією з 1967 року. Поселення, які Ізраїль побудував на Західному березі, є домом для 500 000 осіб і вважаються незаконними згідно з міжнародним правом, хоча Ізраїль це заперечує.

Палестинське політичне керівництво глибоко розділене між партією ФАТХ на Західному березі річки Йордан та її опонентами-ісламістами ХАМАС, які контролюють Смугу Гази і які зараз ведуть війну з Ізраїлем.

На шляху до вершини Шілтхорн у Швейцарії відкрили канатну дорогу з рекордним нахилом 160%.

У МВС повідомили, що аварійно-рятувальні роботи на місці удару ворожим дроном вранці 1 січня тривають у складних умовах, до них залучили спеціальну техніку, на місці робіт перебувало керівництво Міністерства внутрішніх справ.

У середу, 1 січня, у місті Мельник (Підляське воєводство, Польща) польський військовий напідпитку стріляв у цивільне авто.

Президент Володимир Зеленський заявив, що транзит російського газу через територію України в Європу нині впав до 0, і це – одна з найбільших поразок Кремля і його очільника Володимира Путіна. 

Головне управління розвідки Міноборони показало ексклюзивні кадри звільнення Вовчанського агрегатного заводу у Харківській області.