Історія 10-річного хлопця, якого росіяни зробили сиротою – CNN

Джерело: CNN

Американська телекомпанія CNN розповіла історію 10-річного Миколи, який втратив батьків через російську агресію.

Фото: CNN

Будинок сім’ї хлопчика у Покровську постраждав внаслідок російських обстрілів.

Микола розповів, що почув свист, а тоді вибух. Спершу він подумав, що це сон. Молодший син Лариси та Миколи Глушків у темряві пішов до кімнати своєї матері й побачив, що вона лежить, розчавлена ​​бетонним уламком.

“Щось впало. Мама казала: “Коля, Коля”. Я крикнув: “Мамо, я живий”. Я побачив, як мою маму придавило стелею. Я намагався витягнути її, але не зміг. Мама стогнала і хитала ногами. А я кричав: “Мамо, мамо, це просто сон, жахливий сон””, — згадав хлопчик.

Ще кілька годин тому їхня родина смажила шашлик, а невдовзі на очах Миколи померла мати. Батько загинув від першого вибуху.

Фото: CNN

Після вибуху хлопчик виліз на вулицю, фасад їхнього будинку змінився до невпізнання.

“Я кричав: “Боже, навіщо ти це зі мною зробив?”. Бігав у спідній білизні й просив допомоги”, — згадує Микола.

У лікарні дитині дали заспокійливе, а його брат прийшов пояснити, що сталося. 

“Він сказав мені, що тепер залишилися тільки я і він. Він повторив це чотири рази. Я намагався заспокоїтися, але також ненавидів себе. Тому що я не міг врятувати мою маму. Я відвідаю їх [могили], вибачуся за те, що не зміг їх врятувати. Буду просити вибачення перед батьком, що не зміг врятувати маму, його дружину”.

Фото: CNN

Він поговорив зі своїм новою опікункою – хрещеною матір’ю, що живе неподалік. 

Хлопець сказав, що тепер в нього інша мрія – “помститися тому, хто запустив ракету”.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.