ISW: Кремль може втратити контроль над Сирією на тлі активного просування військ повстанців
Джерело: ISW
За даними аналітиків, Росія активізувала дипломатичні зусилля для підтримки режиму президента Сирії Башара Асада на тлі активного просування військ повстанців.
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що наступ сирійської опозиції є “посяганням на суверенітет Сирії”. За його словами, Росія виступає за відновлення сирійською владою “конституційного порядку”.
30 листопада міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан провів переговори з представниками російського МЗС. Сторони висловили стурбованість ескалацією в провінціях Алеппо та Ідліб. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров та Фідан обговорили необхідність координації спільних дій у межах Сирійського мирного процесу, започаткованого Росією, Туреччиною та Іраном у грудні 2016 року.
“Цей процес є альтернативою Женевському процесу, очолюваному ООН відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН 2254”, – йдеться у звіті.
Як зазначається, того ж дня Лавров провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Ірану Аббасом Арагчі. Обидва дипломати висловили “надзвичайну стурбованість” небезпечною ескалацією в Сирії та домовилися активізувати спільні зусилля для стабілізації ситуації.
В ISW зауважили, що Росія поставала перед труднощами у забезпеченні додаткової підтримки режиму президента Сирії Башара Асада через високу інтенсивність військових дій в Україні.
“У 2022 році Росія вивела із Сирії системи С-300, ймовірно, для використання у війні проти України. Того ж року з’явилися непідтверджені дані про відведення російських солдатів і бойовиків групи “Вагнер” із Сирії для підтримки бойових дій в Україні”, – говориться в матеріалі.
- Що потрібно знати про раптову перемогу повстанців у 13-річній війні в Сирії: короткий екскурс.
За даними ЗМІ, Росія просить у США дозвіл на придбання літаків Boeing за кошти зі своїх суверенних активів, які заморозили у Штатах та Європі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Бельгія виділить Україні 150 мільйонів євро технічної допомоги в межах проєкту “Бельгійська ініціатива підтримки відновлення України” (BE-Relieve Ukraine).
Інститут масової інформації (ІМІ) розкритикував ролик про журналістів, який поширили Генеральний штаб Збройних сил України, Головне управління комунікацій ЗСУ та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у своїх соцмережах.
У Фельдман Екопарку відбулась щорічна акція — традиційний весняний випуск врятованих тварин у природу.
До Національного дня дельфіна компанія Google представила нову штучну інтелектуальну модель DolphinGemma. Вона призначена для допомоги дослідникам у вивченні комунікації дельфінів та аналізу закономірностей у їхніх звукових сигналах.