ISW: удари України по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції окупантів

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW зреагували на атаку України по російському складу боєприпасів у Топорці (Тверська область, РФ) та наголосили, що подальші подібні атаки вплинуть на здатність окупантів наступати.

ЗМІ повідомили, що атаку здійснили Служба безпеки України, Головне управління розвідки та Сили спеціальних операцій. З допомогою БпЛА вони атакували 107-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління міноборони РФ.

Також за даними ЗМІ, там зберігали ракети “Іскандер”, “Точка-У”, зенітні ракети та артилерійські боєприпаси. Керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко повідомив, що на ураженому складі також могли зберігати боєприпаси для РСЗВ, зенітні ракети С-300 та С-400, північнокорейські балістичні ракети KN-23.

На думку аналітиків, подальші атаки України по тилових російських матеріально-технічних об’єктах спричинити ширший оперативний тиск на армію РФ.

В ISW нагадали, що минулі удари України по російських об’єктах на ТОТ України змусили окупантів розосередити свої склади і це на певний час знизило ефективність російської логістики.

Нові удари можуть змусити ворога знову розосередити свої боєприпаси. При цьому, додали аналітики, якщо Захід дозволить Україні бити своїми ракетами углиб РФ, ще більше російських об’єктів опиняться під загрозою.

У липні 2024 року українські війська завдали удару по ще одному російському складу боєприпасів поблизу Сергіївки (Воронезька область, РФ). Продовження українських ударів по російських складах боєприпасів і ракет також може знищити важливу частину російських матеріальних запасів.

“Українські удари по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції на всьому театрі бойових дій в Україні, якщо українські сили матимуть техніку, можливості та дозвіл на проведення такої кампанії ударів по матеріально-технічних і допоміжних об’єктах у Росії в масштабі”, – резюмували фахівці.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.