Італійський бізнес візьме участь у відновленні культурної спадщини Одеси

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Італійський бізнес та культурні інституції візьмуть участь у відновленні культурної спадщини Одеси.

Італія з її унікальним досвідом в реставраційній галузі готова долучитися до відбудови української культурної спадщини. Крім того, вона підтримує Україну на шляху приєднання до ЄС.

Одразу після російської атаки на Одесу, коли ракетний удар пошкодив Спасо-Преображенський кафедральний собор та інші будівлі в історичному центрі міста, Італія запропонувала підтримку й допомогу. Адже Генуя – це місто-побратим Одеси, а Спасо-Преображенський кафедральний собор побудували у XVIII ст. за участі італійських архітекторів.

“Ми дуже близькі з Україною, і Одеса для нас – важливе місто. Ми хочемо взяти участь у захисті культурної спадщини в Україні. Ті роботи, які ми будемо здійснювати, мають економічні та культурні аспекти. Безумовно, італійці знають, як працювати з цим. Ми детально підготуємо плани роботи та разом з премʼєр-міністром України підготуємо відповідний документ, в якому окреслимо свої наміри. Цей проєкт залучатиме найкращі підприємства Італії”, – розповів міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.

Також він додав, що до проєкту долучиться Міланська трієнале та Національний музей Рима.

Нагадаємо, саме завдяки італійській підтримці підготовлено номінаційне досьє “Історичний центр портового міста Одеси” для внесення цього центру до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.

На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.

22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.