Італійський бізнес візьме участь у відновленні культурної спадщини Одеси

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Італійський бізнес та культурні інституції візьмуть участь у відновленні культурної спадщини Одеси.

Італія з її унікальним досвідом в реставраційній галузі готова долучитися до відбудови української культурної спадщини. Крім того, вона підтримує Україну на шляху приєднання до ЄС.

Одразу після російської атаки на Одесу, коли ракетний удар пошкодив Спасо-Преображенський кафедральний собор та інші будівлі в історичному центрі міста, Італія запропонувала підтримку й допомогу. Адже Генуя – це місто-побратим Одеси, а Спасо-Преображенський кафедральний собор побудували у XVIII ст. за участі італійських архітекторів.

“Ми дуже близькі з Україною, і Одеса для нас – важливе місто. Ми хочемо взяти участь у захисті культурної спадщини в Україні. Ті роботи, які ми будемо здійснювати, мають економічні та культурні аспекти. Безумовно, італійці знають, як працювати з цим. Ми детально підготуємо плани роботи та разом з премʼєр-міністром України підготуємо відповідний документ, в якому окреслимо свої наміри. Цей проєкт залучатиме найкращі підприємства Італії”, – розповів міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.

Також він додав, що до проєкту долучиться Міланська трієнале та Національний музей Рима.

Нагадаємо, саме завдяки італійській підтримці підготовлено номінаційне досьє “Історичний центр портового міста Одеси” для внесення цього центру до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.