Італійський бізнес візьме участь у відновленні культурної спадщини Одеси
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Італійський бізнес та культурні інституції візьмуть участь у відновленні культурної спадщини Одеси.
Італія з її унікальним досвідом в реставраційній галузі готова долучитися до відбудови української культурної спадщини. Крім того, вона підтримує Україну на шляху приєднання до ЄС.
Одразу після російської атаки на Одесу, коли ракетний удар пошкодив Спасо-Преображенський кафедральний собор та інші будівлі в історичному центрі міста, Італія запропонувала підтримку й допомогу. Адже Генуя – це місто-побратим Одеси, а Спасо-Преображенський кафедральний собор побудували у XVIII ст. за участі італійських архітекторів.
“Ми дуже близькі з Україною, і Одеса для нас – важливе місто. Ми хочемо взяти участь у захисті культурної спадщини в Україні. Ті роботи, які ми будемо здійснювати, мають економічні та культурні аспекти. Безумовно, італійці знають, як працювати з цим. Ми детально підготуємо плани роботи та разом з премʼєр-міністром України підготуємо відповідний документ, в якому окреслимо свої наміри. Цей проєкт залучатиме найкращі підприємства Італії”, – розповів міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.
Також він додав, що до проєкту долучиться Міланська трієнале та Національний музей Рима.
Нагадаємо, саме завдяки італійській підтримці підготовлено номінаційне досьє “Історичний центр портового міста Одеси” для внесення цього центру до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
- Італійська влада засудила атаки Росії Одесу та, зокрема, знищення Спасо-Преображенського собору. Як зауважила прем’єр-міністерка Джорджія Мелоні, італійські майстри, котрі мають унікальні навички реставрації, допоможуть Україні відновити цю пам’ятку архітектури.
- У ніч на 23 липня росіяни завдали масованого удару по історичному центру Одеси. Одеська міська рада після консультацій з фахівцями МКІП працює над документуванням воєнних злочинів РФ.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.